W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. Zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować mimo okresu świątecznego – pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze.

System jest coraz bardziej wydajny. Wielkie wyrazy uznania dla wszystkich zaangażowanych w NPS! Dotrzymujemy słowa! – napisał Dworczyk.

Zobacz także: Wysoki urzędnik EMA: istnieje związek pomiędzy zatorami a szczepionką Astrazeneca

PAP przypomina, że szczepienia rozpoczęto w Polsce 27 grudnia ub.r. W pierwszej kolejności szczepieni byli lekarze, pielęgniarki i personel medyczny. W styczniu zaczęła się rejestracja na szczepienia seniorów 70+. W następnej kolejności 11 marca otwarto zapisy na szczepienia dla osób w wieku 69 lat, 18 marca dla osób w wieku 68 i 67 lat, 22 marca dla osób w wieku 66 i 65 lat. Zapisy dla osób urodzonych w latach 1957-1961, czyli dla seniorów powyżej 60 lat, zaczęły się z kolei 23 marca.

Harmonogram zakłada, że od 12 kwietnia codziennie uruchamiane będą zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od rocznika 1962, czyli dla osób, które na początku roku nie dokonały zgłoszenia swojej gotowości do szczepień. Wspomniany proces  potrwa do 24 kwietnia, kiedy zapisywać się będzie mógł rocznik 1973. Następnie będzie otwierana rejestracja dla kolejnych grup wiekowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: USA: Vermont: szybsze szczepienia dla mniejszości rasowych

Deklaracje rządu wskazują, że do końca drugiego kwartału w Polsce ma zostać wykonanych 20 mln szczepień, a do końca sierpnia przynajmniej jedną dawką mają zostać zaszczepieni wszyscy chętni Polacy.

pap / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply