Lockdown może potrwać w Niemczech dłużej niż wcześniej zakładano. Helge Braun, Szef Urzędu Kanclerza Federalnego wyjaśnił podczas niedzielnego spotkania z przedstawicielami krajów związkowych, że wzrost liczby zachorowań, może trwać od 6 do 8 tygodni.

Można się spodziewać, że obowiązujące w Niemczech obostrzenia epidemiczne zostaną utrzymane do końca maja lub połowy czerwca – podał „Tagesspiegel” w poniedziałek. „Celem prawa federalnego jest szybkie ograniczenie wskaźnika infekcji, aby dotknięte regiony mogły ponownie szybko podejmować własne decyzje” – podkreślił Helge Braun.

Według „Tagesspiegel” Helge Braun (CDU) dał jasno do zrozumienia podczas niedzielnego spotkania z przedstawicielami krajów związkowych Niemiec, że rząd federalny może przedłużyć i wzmocnić obecne obostrzenia pandemiczne do końca maja lub połowy czerwca.

Posunięcie miałoby być częścią planowanej aktualizacji ustawy o ochronie przed infekcjami, która ma na celu zapewnienie rządowi federalnemu większej kontroli nad przepisami w tym zakresie.

Do wprowadzenia na terenie całych Niemiec jak najszybciej jednolitych zasad walki z pandemią nawoływał w ubiegłym tygodniu niemiecki minister zdrowia Jens Spahn – przypomina „Deutsche Welle”.

„Potrzebujemy lockdownu, abyśmy mogli uporać się aktualną falą pandemii i utrzymać wskażnik nowych zakażeń poniżej 100 na sto tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski deklarował wczoraj, że „w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Czwarta fala, jeżeli się pojawi, nie będzie już miała takich rozmiarów”.

„Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie. Wojna trwa, ale jesteśmy już po lądowaniu w Normandii” – mówił minister.

Zobacz także: Dworczyk: W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień. Cel udało się zrealizować

tagesspiegel.de / dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz