1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach – oświadczył w środę podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że będą obowiązywały specjalne zasady higieny.

W szkołach, które zostaną otwarte od 1 września, będą obowiązywać zasady higieny związane z epidemią – zapowiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Szef resortu edukacji mówił o otwarciu szkół 1 września. Podkreślił, że na ich terenie będą obowiązywały związane z epidemią zasady higieny. Wspomniał m.in. o myciu rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkami oraz podczas korzystania z toalety. Dodał, że szkolne pomieszczeni będą „myte i dezynfekowane, jeśli będzie taka potrzeba”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Zachęcamy do tego, żeby zasady higieny stosować jak najczęściej” – podkreślił. Zaznaczył, że mycie rąk w szkołach powinno  być częste – „po zajęciach, po posiłkach, po kontaktach z innymi osobami”.

Dodał, że przynajmniej raz dziennie pomieszczenia szkoły powinny być dezynfekowane.

Zaznaczył, że do szkół będą mogli przychodzić jedynie zdrowi pracownicy i uczniowie – „bez objawów infekcji dróg oddechowych”. „Te zasady obowiązują wszędzie i oczywiście powinny także w placówkach oświatowych obowiązywać” – dodał.

Piontkowski zwrócił uwagę, że szkoły będą starały się „do minimum ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz”. W przypadku przyjścia do szkoły takich osób, konieczne będzie zdezynfekowanie rąk i noszenie maseczki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Powrót dzieci do szkół popiera prawie połowa Polaków. GIS: „To będzie wyzwanie”

„Uczniowie nie powinni przynosić dodatkowych przedmiotów, tylko wyłącznie te, które są potrzebne w szkole. Nie powinni dzielić się przyborami z kolegami i koleżankami” – dodał.

„W szkole mamy kilkustronicowe wytyczne. Będą one też dostępne na stronach ministerstwa” – zaznaczył.

Zwrócił uwagę, że uczniów i nauczycieli poza szkołą obowiązują zasady ustanowione przez resort zdrowia, sportu i Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz także: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce

pap / wnp.pl / faktyinteria.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz