MEN: Przed wakacjami dzieci nie wrócą do szkół

Do 26 czerwca, czyli do planowanego zakończenia zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość – oświadczył w poniedziałek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Oznacza to, że dzieci nie wrócą już do szkół w tym roku szkolnym.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej, że do 26 czerwca – planowanego zakończenia roku szkolnego – zajęcia dydaktyczne będą realizowane zdalnie – informuje „Radio Zet”. Oznacza to, że dzieci nie wrócą już do szkół w tym roku szkolnym.

Piontkowski zapowiedział, że duże grupy, całe klasy, nie wrócą do fizycznej obecności w szkołach przed zakończeniem roku szkolnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Minister odniósł się także kwestii do dni, w których przeprowadzane będą egzaminy (matury – od 8 czerwca, oraz egzaminy ósmoklasisty – od 16 czerwca). Będą one dniami wolnymi od zajęć, mimo zdalnego trybu nauki, który będzie nadal obowiązywał.

„W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych” – dodał.

Szef MEN został także zapytany, jak będzie wyglądała wrześniowa rekrutacja do szkół. „Na ten moment obserwujemy sytuację. Czekamy na dane z Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment zakładamy, że we wrześniu będziemy mogli normalnie przyjąć dzieci w szkołach” – odpowiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informowało kilka dni wcześniej o wytycznych dotyczących kolonii i obozów dla młodzieży. Zostały one przygotowane we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Zajęcia w szkołach nie odbywają się w trybie stacjonarnym już od 12 marca. Od 25 marca zostały zaś wprowadzone zdalne zajęcia szkolne.

wiadomosci.radiozet.pl / wiadomosci.wp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz