Rosyjskie samoloty transportowe An-124 Rusłan w ciągu minionego tygodnia co najmniej dziewięciokrotnie wylatywały z Chin do Rosji – podał w niedzielę ukraiński portal Express-Defence. Samoloty miały często wyłączone transpondery, by uniemożliwić ich śledzenie.

Portal uważa, że Rosja wysyła do Chin samoloty po ładunki wojskowe. “Regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich sieciach społecznościowych nasuwają wniosek, że Rosja wysyła samoloty po ładunki wojskowe” – pisze Express-Defence. W minionym tygodniu miało dojść do co najmniej dziewięciu takich lotów.

Serwisy monitoringu lotów rejestrowały regularne loty ciężkich rosyjskich transportowców towarowych linii lotniczych Wołga-Dniepr do Chin – czytamy.

Rosyjskie samoloty miały lądować na lotnisku w Zhenzhou. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że transportują one “wyposażenie, kamizelki kuloodporne, kaski, odzież”.

Medium podkreśla, że w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, przestawiające prawdopodobnie wspomniane loty maszyn.

Zobacz także: WaPo: Chiny chcą pomagać Rosji, nie narażając się na sankcje

Serwis Radarbox, który zajmuje się monitoringiem lotów odnotował w ostatnich siedmiu dniach dziewięć lotów An-124 Rusłan do Chin. Jedynie trzy w kierunku powrotnym. Według Defence Express świadczy to o wyłączeniu transponderów podczas części lotów.

Portal wymienia numery boczne samolotów: RA-82074, RA-82044, RA-82081.

Express-Defence zwraca uwagę, że na pewno nie są to wszystkie loty do Chin wykonane przez rosyjskie samoloty w opisywanym celu. Wymieniono jedynie te, które trafiły do serwisów monitoringu lotów cywilnych.

Zobacz także: Blinken: Chiny są najpoważniejszym długoterminowym wyzwaniem [+VIDEO]

defence-ua.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. r2d2
    r2d2 :

    Czyżby wielkiej Rosji (dawniej ZSRR) brakowało broni, amunicji, wyposażenia? Czyżby system nie działał? Gdzie te słynne czołgi “T14”? Ruscy jak za dawnych lat, napadają na sąsiadów, mordują, kradną, dla tego ruscy są wrogami, tyle w temacie.