Marsz w obronie św. Jana Pawła II w Nowym Targu [+VIDEO]

W marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II w Nowym Targu wzięło udział około tysiąca osób, w tym przedstawiciele Związku Podhalan i Solidarności.

W sobotę ulicami Nowego Targu przeszedł marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Jak podaje krakowskie wydanie „Gościa Niedzielnego”, wzięło w nim udział około tysiąca osób. Trasa biegła z Rynku do papieskiego sanktuarium. W drodze uczestnicy odmawiali różaniec.

Jak podano, w marszu wzięli udział m.in. przedstawiciele Związku Podhalan w tradycyjnych strojach, a także delegacje z pocztami sztandarowymi, w tym strażacy, a także Rycerze Kolumba. Przedstawiciele „Solidarności” nieśli wielki transparent z nazwą swojego związku zawodowego przepasany papieską flagą. Obecny był też wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

„Chodzi nam o to, by młode pokolenie mogło korzystać nieustannie z tego ogromnego dziedzictwa Jana Pawła II” – powiedział Jan Sieczka z oddziału Związku Podhalan w Klikuszowej koło Nowego Targu, cytowany przez gosc.pl. Dodał, że dla górali oskarżenia kierowane pod adresem św. Jana Pawła II „są niezwykle przykre”. Przedstawiciele „Solidarności” deklarowali, że stoją murem za Papieżem-Polakiem.

Prowadzący podkreślali, że bronią „papieża, który jest dla nas wzorem, papieża, który pochylał się nad wszystkimi ludźmi, szczególnie nad najbardziej pokrzywdzonymi”.

Marsz zakończyła Msza św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Równi Szaflarskiej, której przewodniczył dziekan nowotarski ks. prałat Stanisław Strojek.

Gosc.pl informuje, że decyzję o zorganizowaniu marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II podjęło wspólnie prezydium Rady Powiatu Nowotarskiego wraz z proboszczem sanktuarium św. Jana Pawła II w Nowym Targu ks. Janem Karlakiem, a także działaczami Związku Podhalan w Polsce.

Przypomnijmy, że Jan Paweł II odwiedził Nowy Targ podczas swojej I Pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 r. Wcześniej bywał w tym mieście często, będąc biskupem, a później metropolitą krakowskim.

PRZECZYTAJ: Sejm przyjął uchwałę w obronie dobrego imienia Jana Pawła II

gosc.pl / interia.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz