Zdaniem Rafała Ziemkiewicza Paweł Kukiz wzoruje się na Jarosławie Kaczyńskim, i rozpoczął budowę „pierwszej kadrowej antysystemowej”.

Nowe prezydium klubu Kukiz’15 miało zostać, według portalu niezalezna.pl, wybrane w czwartek na polecenie jego szefa Pawła Kukiza. Marek Jakubiak i Jarosław Porwich byli wiceprzewodniczącymi klubu.

Sam Paweł Kukiz w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej wskazuje, że odejście dwóch posłów z prezydium klubu było dobrowolną decyzją parlamentarzystów. Nowe prezydium zostało wybrane podczas środowego posiedzenia klubu Kukiz‘15. Jarosław Porwich i Marek Jakubiak zdecydowali wówczas, że rezygnują z funkcji w prezydium, ponieważ po odejściu kilku posłów zmienił się układ sił w klubie – powiedział szef Kukiz’15.

ZOBACZ TAKŻE: Kukiz potwierdza: Adam Andruszkiewicz opuszcza klub Kukiz’15

Informację o dobrowolnym opuszczeniu prezydium klubu potwierdza sam Marek Jakubiak, który w rozmowie z PAP podkreślił, że za odejściem z prezydium nie stoi żaden konflikt. Posłowie nie odchodzą też z klubu poselskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W nowym prezydium klubu znaleźli się Agnieszka Ścigaj, Grzegorz Długi, Tomasz Jaskóła, Jerzy Kozłowski, Paweł Szramka, Jarosław Sachajko i Tomasz Rzymkowski.

Sprawę tę skomentował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz. Jego zdaniem ruszyła zapowiadana budowa „pierwszej kadrowej antysystemowej” wedle wzorca zakonu PC. Publicysta przypomniał przy tym, że o takim pomyśle mówił Paweł Kukiz w wywiadach których udzielił w ostatnim czasie. Publicysta dodał także: Tylko czy to będzie jeszcze Kukiz’15, czy Tyszka’15 albo wręcz Pitaś’15?

W 2015 roku Pawłowi Kukizowi udało się wprowadzić do Sejmu 44 nowych posłów. W chwili obecnej jego klub liczy 33 parlamentarzystów. W ostatnim czasie z z klubu Kukiz’15 odszedł Adam Andruszkiewicz, który przeszedł do koła Wolni i Solidarni założonego przez Kornela Morawieckiego, który również był wcześniej posłem Kukiz’15. Paweł Kukiz określił decyzję Andruszewicza „zdradą wyborców”.

Kresy.pl / dorzeczy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz