Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko oświadczył we wtorek, że „nie odejdzie tak po prostu”. Wyraził opinię, że gdyby tak zrobił, jego zwolennicy zostaliby „wyrżnięci”. Powiedział, że „urządzał” Białoruś przez ćwierć wieku. Wyraził przekonanie, że tylko on jest w stanie obronić Białoruś.

Nie odejdę tak po prostu. Przez ćwierć wieku urządzałem Białoruś. Nie poddam się tak po prostu. Poza tym jeśli odejdę, moich zwolenników będą wyrzynać – agencja „RIA Novosti” cytuje słowa białoruskiego prezydenta, które padły w wywiadzie udzielonym we wtorek rosyjskim mediom. Wyraził przekonanie, że tylko on jest w stanie obronić Białoruś.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Łukaszenko wyraził przekonanie, że za protestami na Białorusi stoją Amerykanie, którzy mieliby – zdaniem Łukaszenki – działać za pośrednictwem ośrodków w Polsce i Czechach oraz białoruscy „burżuje”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Zapytaliśmy, kto jest tym (tj. popieraniem protestów na Białorusi) zainteresowany, w zasadzie z czyjej strony oczekiwał i oczekuje podstępów.(…) Za wszystkim w jego opinii stoją Amerykanie, a działają oni poprzez ośrodki w Polsce i Czechach” – oświadczył Jewgienij Rożkow, jeden z dziennikarzy, którzy przeprowadzali wywiad z białoruskim prezydentem, cytowany przez Polską Agencję prasową (PAP).

Prezydent Białorusi wskazał też na przyczyny wewnętrzne: „to, że na Białorusi wyrosły dwa nowe pokolenia i powstała niewielka klasa ‚burżujów’, którzy ‚chcą władzy'”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Brutalne zatrzymania po zakończeniu demonstracji opozycji w Mińsku [+VIDEO]

Łukaszenko oświadczył także, że tylko on jest w stanie obronić Białoruś. Dodał, że być może „trochę się zasiedział” na stanowisku.

„Pokazują mnie nie tylko w telewizorze, ale nawet w żelazku i czajniku. Tak. Ale rzeczywiście tylko ja mogę teraz obronić Białorusinów” – cytuje wypowiedź prezydenta Białorusi PAP, powołując się na „Sputnik.by”.

Zobacz także: Protesty studentów na Białorusi. Są zatrzymani [+VIDEO/+FOTO]

ria.ru / pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz