Lider RAŚ: polskie obozy koncentracyjne istniały

– „Czy istniały polskie obozy koncentracyjne?” Ano istniały. Niestety – pisze na Facebooku lider ślązakowskiego Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik.

Lider RAŚ odniósł się do artykułu „Brzydkie zabawy Gorzelika”, opublikowanego na łamach tygodnika „Polska Niepodległa”, w którym napisano, że stara się on utrwalać tezę o istnieniu „polskich obozów koncentracyjnych”.

PRZECZYTAJ: Śląsk, Ślązak, Ślązakowiec…

– Ciąg dalszy moich „brzydkich zabaw”. O 18.00 spotkanie na UŚ– napisał Gorzelik na Facebooku, nawiązując do spotkania nt. książki „Mała Zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne” autorstwa Marka Łuszczyny.

PRZECZYTAJ: Śląski historyk o publikacji „Newsweeka”: niemiecka gadzinówka pisze o „polskich obozach”

– „Czy istniały polskie obozy koncentracyjne?”. Ano istniały. Niestety– napisał Gorzelik, odpowiadając na główne pytanie stawiane przez organizatorów spotkania, postawione w tytule i opisie wydarzenia na Facebooku.

Wcześniej nawiązywał do tej kwestii w innym wpisie, dotyczącym tzw. Tragedii Górnośląskiej:

Sprawcy Tragedii Górnośląskiej uniknęli kary, a dzisiejszych polskich „patriotów”, którzy sami są entuzjastami modelu Polski jednorodnej narodowo, charakteryzuje skłonność do wyparcia i obłuda. To nie Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem, a powojenne obozy koncentracyjne nie były polskie, ale dobrze, że pozbyliśmy się Żydów, Niemców i elementów niepewnych jak Ślązacy czy Mazurzytak w skrócie można opisać to myślenie, które czyni owych „prawdziwych Polaków” pośmiewiskiem w oczach reszty Polaków i nie-Polaków.

PRZECZYTAJ: Gorzelik: albo autonomia Górnego Śląska albo oderwanie go od Polski

Przeczytaj również: Lider Ruchu Autonomii Śląska w hitlerowskiej czapce

Z kolei we wrześniu ub. roku, jak informowaliśmy, lider ślązakowskiego Ruchu Autonomii Śląska w jednym z wpisów na Facebooku wyraźnie zasugerował, że Polacy byli na Ukrainie kolonizatorami, a Polska prowadziła względem części terenów dzisiejszej Ukrainy politykę kolonizacyjną. Analogiczne tezy lansują ukraińscy nacjonaliści.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Jak ślązakowcy zostają Ślązakami

Śląski historyk dla Kresów.pl: to ślązakowcy są na Śląsku mniejszością

Autonomia vs republika elementarna, czyli o samorządności fasadowej

Facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    leszek1 :

    Od 1944 roku Polska zostala opanowana przez Armie Czerwona. Nastapila krwawa okupacja sowiecka. Stalin przekazal wladze w Polsce zydokomunistycznej swoloczy, opartej na Zydach i polskich zdrajcach przyslanych z Rosji. Niemieckie obozy zaglady zostaly zamienione na obozy koncentracyjne, a na ich czele staneli Zydzi i Sowieci. Obozy do linii Wisly wiezily AKowcow – Rembertow, Majdanek, Skrobow i wiele innych W Skrobowie komendantem byl major NKWD Kalasznikow. Na terenach zachodnich, oprocz Polakow wieziono Ukraincow i Slazakow. W Swietoclowicach komendantwm byl okrutny sadysta Morel, ktory pozniej uciekl do Izraela.
    To szeroki temat wymagajacy opracowania naukowego, a nie krotkiego komentarza.