W sobotę 11.09 strażnicy graniczni odnotowali 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała Straż Graniczna w niedzielę. Zatrzymano 2 nielegalnych imigrantów – obywateli Syrii. Pozostałe próby udaremniono. Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano 4 cudzoziemców: obywateli Iranu, Kamerunu, Gruzji i Tadżykistanu.

W niedzielę Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby funkcjonariusze odnotowali 244 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Syrii. Pozostałe próby nielegalnego przekroczenia granicy udaremniono. Zatrzymano także 4 cudzoziemców za pomocnictwo.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Poprzedniej doby – w piątek – odnotowano 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób nielegalnie przekraczających granicę Polski od strony Białorusi. Od ponad dwóch tygodni grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. Osoby te chcą nielegalnie przekroczyć ją w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Są powstrzymywani przez strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego. Na początku września br. Straż graniczna informowała, że tylko w sierpniu br. miało miejsce 3,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski od strony Białorusi.

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze.

Zobacz także: Osoby niszczące niszczące zasieki na granicy z Białorusią nie pójdą do aresztu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje od 2 września stan wyjątkowy.

Zobacz także: Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand: „Płot na granicy z Białorusią dobrym pomysłem”

Oglądaj także: Profesor Zapałowski: Polska musi wybudować płot na granicy z Ukrainą [+VIDEO]

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz