Mieszkańcy Amsterdamu protestowali w niedzielę przeciwko polityce mieszkaniowej państwa. Zwracali uwagę na kryzys mieszkaniowy, spowodowany wzrostem cen domów. Domagali się działań od rządu.

Coraz trudniej znaleźć mieszkanie w Amsterdamie. Powodem są rosnące ceny domów. Od lat setki tysięcy ludzi znajdują się na listach oczekujących. W ciągu dziesięciu lat podwoiła się liczba bezdomnych w stolicy kraju- podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Protesty odbywały się w niedzielę w Westerpark oraz na placu Dam.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Uczestnicy nieśli transparenty z hasłami: „Domy dla ludzi, nie dla zysku”, „Nie jestem krową, więc przestań doić”, „Ten znak jest tak mały, jak moja szansa na mieszkanie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Miasta w Holandii chcą zakazać kupna mieszkań w celach inwestycyjnych

„Po raz pierwszy od dziesięcioleci protest przeciwko kryzysowi mieszkaniowemu zyskuje duże poparcie” – PAP cytuje holenderski dziennik „NRC”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Henry Kramers, który mieszka w holenderskiej stolicy od pięciu lat, powiedział w rozmowie z agencją, że cieszy się, że w końcu doszło do protestu. „Mieszkam w biurowcu, ponieważ nie ma niczego dostępnego w przystępnej cenie, do tego za miesiąc muszę opuścić mieszkanie bez perspektyw na nowy lokal” – zaznaczył.

Zobacz także: Koniec z sitwami w spółdzielniach mieszkaniowych? Projekt nowelizacji trafił do Senatu

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz