W piątek 10.09 funkcjonariusze SG ujawnili 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów: 5 obywateli Iraku i 5 obywateli Afganistanu – poinformowała Straż Graniczna w sobotę.

W sobotę Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby funkcjonariusze odnotowali 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów – pięciu obywateli Iraku i pięciu obywateli Afganistanu. Poprzedniej doby odnotowano z kolei aż 298 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Jeszcze więcej prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej odnotowano dzień wcześniej. Wówczas aż 298 osób usiłowało nielegalnie dostać się do Polski.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób nielegalnie przekraczających granicę Polski od strony Białorusi. Od ponad dwóch tygodni grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. Osoby te chcą nielegalnie przekroczyć ją w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Są powstrzymywani przez strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Migranci pojawiają się na granicach przy współudziale białoruskich instytucji i służb.

W przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje od 2 września stan wyjątkowy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply