W piątek 10.09 funkcjonariusze SG ujawnili 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów: 5 obywateli Iraku i 5 obywateli Afganistanu – poinformowała Straż Graniczna w sobotę.

W sobotę Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby funkcjonariusze odnotowali 174 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 10 nielegalnych imigrantów – pięciu obywateli Iraku i pięciu obywateli Afganistanu. Poprzedniej doby odnotowano z kolei aż 298 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jeszcze więcej prób nielegalnego przekroczenia granicy państwowej odnotowano dzień wcześniej. Wówczas aż 298 osób usiłowało nielegalnie dostać się do Polski.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba osób nielegalnie przekraczających granicę Polski od strony Białorusi. Od ponad dwóch tygodni grupa imigrantów koczuje przy polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny. Osoby te chcą nielegalnie przekroczyć ją w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Są powstrzymywani przez strażników granicznych i żołnierzy Wojska Polskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Migranci pojawiają się na granicach przy współudziale białoruskich instytucji i służb.

W przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje od 2 września stan wyjątkowy.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz