Uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju zostali poinformowani przez katechetę za pośrednictwem dziennika elektronicznego, że jeżeli na ich zdjęciu profilowym w mediach społecznościowych pojawi się błyskawica, nie zostaną dopuszczeni do sakramentu bierzmowania.

Ostrzeżenie wystosował katecheta ks. Piotr Cierniak z parafii MB Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju. Swoje stanowisko argumentował tym, że w ostatnim czasie symbolem błyskawicy posługują się zwolennicy mordowania „małych niewinnych dzieci”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Szczęść Boże 😉 Informuje, że jak zobaczę na czyimś zdjęciu profilowym błyskawicę, czyli symbol którym posługiwali się naziści w czasach wojny, którzy mordowali ludzi, a którym posługują się dziś osoby będące za aborcją czyli mordowaniem małych niewinnych dzieci, to usunę z przygotowania do sakramentu bierzmowania”- napisał kapłan.

„Jeśli ktoś nie jest z mojej parafii, to zgłoszę proboszczowi z danej parafii” – dodał ks. Cierniak i podkreślił, że osoby posługujące się tym symbolem dewastują kościoły, pomniki oraz cmentarze.

Proboszcz parafii ks. Eugeniusz Szymczak ma być tego samego zdania, co katecheta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w sobotę rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, wypowiedział się na antenie Polsat News na temat udziału wierzących katolików w proaborcyjnych manifestacjach, które od tygodnia odbywają się w Polsce w następstwie ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny wyroku zakazującego tzw. aborcji eugenicznej.

„Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech. Nie powinien tego robić” – powiedział rzecznik KEP.

Ks. Gęsiak tłumaczył, że osoba biorąca udział w tego rodzaju proteście w ten sposób popiera coś, co jest niezgodne z prawem Pana Boga. Trudno zatem zaakceptować obecność ludzi wierzących podczas takich manifestacji.

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz