Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył w niedzielę, że liczba wykonanych w Polsce szczepień przekroczyła 35 milionów. „Szczepienia to najlepszy sposób na zatrzymanie kolejnej fali koronawirusa” – dodał.

Przekroczyliśmy dziś 35 milionów wykonanych szczepień. To najlepszy sposób na zatrzymanie kolejnej fali koronawirusa. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z możliwości zaszczepienia! – napisał na Twitterze szef KPRM.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że parlament Łotwy przyjął w środę projekt ustawy o zwalczaniu epidemii COVID-19 przewidujący wprowadzenie obowiązkowych szczepień na niektórych stanowiskach i przyznanie pracodawcom prawa do zwalniania pracowników, który nie zaszczepią się.

Od poniedziałku we Francji obowiązuje rozszerzony paszport sanitarny. Dokument jest wymagany w miejscach publicznych, m.in. w kawiarniach i restauracjach, dużych centrach handlowych, środkach dalekobieżnego transportu, a także w placówkach opieki medycznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Węgry od 1 sierpnia oferują możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19. Wprowadziły także obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia. Zapowiedział to w połowie lipca br. węgierski premier Viktor Orban.

Przypomnijmy, że wyniki lipcowego raportu izraelskiego resortu zdrowia wskazują, że 80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej. Zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

Zobacz także: Rzecznik rządu: Poważnie rozważamy obowiązkowe przeciw COVID-19 dla medyków

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz