80 proc. zaszczepionych osób w Izraelu, które się zakaziły, nie zainfekowało nikogo w przestrzeni publicznej – napisano w opublikowanym w niedzielę raporcie portalu „The Times of Israel”.

Według badań zdecydowana większość (80 proc.) zaszczepionych nosicieli COVID-19 nie przeniosła wirusa na nikogo innego podczas koncertów, w restauracjach, siłowniach lub na imprezach – podaje „The Times of Israel”. Dane izraelskiego ministerstwa wskazują, że zaledwie 3 proc. zaszczepionych osób, które zachorowały na Covid-19, przenosi je na 2-3 inne osoby na koncertach, w restauracjach czy na siłowniach.

10 proc. zaszczepionych przeniosło koronawirusa na jedną inną osobę we wspomnianych miejscach, a 3 proc. zainfekowało dwie lub trzy inne. W przypadku pozostałych 7 proc. nie jest jasne, czy były odpowiedzialne za zainfekowanie innych. Nie poinformowano konkretnie, ile  osób zostało zarażonych przez osoby niezaszczepione.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dane zostały opublikowane po czwartkowej decyzji w sprawie przywrócenia tzw. zielonej przepustki. Ogranicza ona frekwencję na dużych imprezach do osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, którzy przedstawili ważny negatywny wynik testu. Dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały od 29 lipca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W niedzielę parlament Słowacji przegłosował poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym. Przewidziano korzyści dla zaszczepionych, jeśli sytuacja pandemiczna ulegnie pogorszeniu. Od piątku w Bratysławie trwały protesty w związku z poprawką. Z kolei na Węgrzech od 1 sierpnia br. wprowadzony zostanie obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia.

Zobacz także: Hiszpania: rząd: coroczne szczepienia przeciw Covid-19, możliwa trzecia dawka

timesofisrael.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz