Grupa Lotos zadeklarowała przekazanie, za pośrednictwem Fundacji Lotos, 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pomoc ma obejmować m.in. zakup sprzętu szpitalnego.

Jak poinformowała w sobotę Polska Agencja Prasowa (PAP) wsparcie ma być realizowane we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina.

Zobacz także: Orlen wnioskuje do KE o zgodę na przejęcie Lotosu

„Rozumiemy powagę sytuacji i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju. Wprowadziliśmy już procedury dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w firmie działa sztab kryzysowy. Powinniśmy wszyscy zmobilizować się i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Grupa Lotos to firma odpowiedzialna społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem” – stwierdził Paweł Jan Majewski, prezes Grupy Lotos.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje agencja, grupa Lotos wprowadziła specjalne procedury w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Organizacja czasu pracy została zmieniona. Został także ograniczony ruch osobowy. Ciągłość pracy jest aktualnie zachowana a praca rafinerii jest optymalizowana.

Zasady dotyczące bezpiecznej obsługi klienta zostały wdrożone na stacjach paliw sieci Lotos. Pracownicy stacji są sukcesywnie zapoznawani z procedurami tak, aby unikać spotkań grupowych.

Zobacz także: Iran: Co najmniej 13 dygnitarzy państwowych nie żyje, 11 jest zakażonych koronawirusem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Stacje zobligowane zostały do zwiększenia zapasów środków czystości. Określone zostały placówki z podwyższonym ryzykiem – na te stacje zostały wysłane maski antywirusowe oraz płyny do dezynfekcji rąk. Produkty gastronomiczne, oferowane na stacjach, sprzedawane są tylko na wynos.

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz