Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnym ataku nielegalnych imigrantów na polskie patrole.

Jak czytamy w poniedziałkowym komunikacie SG, poprzedniej doby 60 cudzoziemców usiłowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W pobliżu Dubiczy Cerkiewnych grupa cudzoziemców rzucała kamieniami i gałęziami w polskie patrole. “Nikt nie doznał obrażeń” – podkreśla Straż Graniczna.

To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu Straż Graniczna informowała, że grupa ponad 40 młodych mężczyzn, wyposażonych m.in. szpadle i łopaty, szukało sposobu na nielegalne przekroczenie polsko-białoruskiej granicy w rejonie Puszczy Białowieskiej.

Przeczytaj: Nielegalni imigranci obrzucali kamieniami funkcjonariuszy Straży Granicznej

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Orbán: rośnie przemoc ze strony migrantów, patrol przy granicy ostrzelano z broni automatycznej

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply