Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i policja zatrzymały kolejne 6 osób, które brały udział w wystawianiu fikcyjnych faktur. Około 1000 osób nabyło w internecie fikcyjne faktury z ogłoszenia typu „dam koszty”. Straty Skarbu Państwa są szacowane na ok. 20 mln zł.

W wyniku prowadzonego od 2017 r. śledztwa przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS i funkcjonariuszy Policji z Radomia, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, w listopadzie 2019 r. zatrzymano 92 osoby oraz zabezpieczono mienie o wartości 12 mln zł – KAS przypomina w komunikacie. “W ostatnich dniach zatrzymano kolejne 6 osób i zabezpieczono mienie o wartości 1,5 mln zł. Od początku działań śledczych zabezpieczono mienie o wartości 23 mln zł” – dodano. Straty Skarbu Państwa z tytułu działania grupy są szacowane na ok. 20 mln zł.

Ustalone zostały dane blisko 1000 podmiotów, które nabywały przez internet fikcyjne faktury. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ok. 20 mln zł.

Zobacz także: SG, CBŚP oraz hiszpańskie służby rozbiły międzynarodową grupę przestępczą, która działała m.in. na terenie Polski

Podkreślono, że proceder udało się wykryć dzięki analizie danych z plików JPK_VAT. Sprawcy wykorzystywali numery NIP legalnie działających podmiotów i w oparciu o ich dane wystawiali fikcyjne faktury.

Niemal wszyscy podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i przestępstw skarbowych. Większość z nich złożyła już korekty deklaracji podatkowych i zapłaciła należny podatek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rozbito grupę zajmującą się organizowaniem nielegalnej imigracji do Polski

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply