W drugiej połowie maja bieżącego roku miała miejsce kolejna profanacja. Grupa aktywistów LGBT w Toruniu publicznie sprofanowała obraz Maryi. Nagranie zdarzenia zostało opublikowane w poniedziałek na Twitterze przez organizację Fidei Defensor.

Toruń: Kolejna profanacja wizerunku Maryi!! 17 maja grupa aktywistów LGBT w Toruniu publicznie sprofanowała obraz Maryi. Na jej wizerunku tęczowi działacze umieścili malowidło. Następnie przeszli przez rynek, stylizując swoją demonstrację na katolicką procesję – poinformował w poniedziałek Fidei Defensor.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5959 PLN    (27.08%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Dewastacja figur Jezusa i św. Faustyny Kowalskiej przy sanktuarium. Sprawą zajmuje się policja [+FOTO]

W ostatnich miesiącach, szczególnie na fali wulgarnych proaborcyjnych demonstracji, w Polsce nasiliło się zjawisko profanacji i dewastacji obiektów związanych z katolicyzmem. Od końca października do początku marca miały miejsce 152 takie przypadki. We wspomnianym okresie miała także miejsce fala pobić kapłanów.

Jak informowaliśmy w listopadzie ub. roku, z dorocznego raportu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wynika, że liczba przestępstw z nienawiści na tle religijnym wciąż rośnie. Chrześcijanie bardzo często są ich celem, na co wpływ ma m.in. polityczna i medialna marginalizacja tej grupy społecznej lub przedstawianie jej w krzywdzącym świetle.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W zeszłorocznym raporcie podającym dane za rok 2019 stwierdzono przestępstwa z nienawiści względem chrześcijan w aż 32 państwach, a ich łączna liczba zarejestrowanych dzięki organizacjom pozarządowym wyniosła niemal 600 – oznacza to 20% wzrost w porównaniu do 2017 roku. Warto jednak zauważyć, że biorąc pod uwagę dane policyjne, również dostępne na stronie OECD, w samej Francji liczba ataków spowodowanych niechęcią wobec chrześcijan wyniosła 2000. Z raportu Gatestone Institute z kolei wynika, że około 3000 chrześcijańskich obiektów padło ofiarą wandali w 2019 roku – co oznacza, że był rekordowy rok pod względem antychrześcijańskich ataków na kontynencie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz