Spółka Rosomak S.A., która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisała porozumienie o współpracy („Memorandum of Understanding”) z amerykańskim Oshkosh Defense.

Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, siemianowicka spółka Rosomak S.A., 28 maja br. podpisała kolejne porozumienie z Oshkosh Defence (USA). Oshkosh Defense, wiodący dostawca taktycznych pojazdów kołowych dla armii Stanów Zjednoczonych i sojuszników z całego świata, wraz z producentem Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, ogłosili dzisiaj podpisanie Porozumienia o Współpracy (“Memorandum of Understanding”) – napisano w piątkowym komunikacie spółki.

W komunikacie podkreślono, że Rosomak S.A. i Oshkosh Defence nawiązują współpracę, “aby zapewnić polskiemu przemysłowi lokalną produkcję, szkolenia i obsługę techniczną dla pojazdów 4×4 wykorzystywanych w Siłach Zbrojnych RP oraz pojazdów, które mogą pojawić się w przyszłych polskich programach średnich i ciężkich taktycznych pojazdów kołowych”.

“Rosomak S.A. i Oskosh Defence współpracują od 2018 roku, wspierając eksploatację floty pojazdów M-ATV, które są obecnie w dyspozycji Sił Specjalnych RP.  Rosomak S.A. w 2019 roku został autoryzowanym Preferowanym Usługodawcą Oshkosh, rozwijając regionalne centrum specjalistyczne w zakresie szkoleń, instalacji systemów i usług serwisowych. Uzyskanie statusu Preferowanego Dostawcy Usług Oshkosh Defence jest dużym osiągnięciem, zdobywanym tylko przez czołowych producentów  na całym świecie i jest najlepszym potwierdzeniem kompetencji zakładu z Siemianowic Śląskich” – napisano.

Spółka zwraca uwagę, że Rosomak S.A. został niedawno poinformowany przez NATO Support & Procurement Organisation (NSPA) o zakwalifikowaniu do negocjacji przyszłych kontraktów serwisowych w celu zapewnienia wsparcia technicznego dla flot pojazdów Oshkosh Defence w Polsce i w regionie operacji sił NATO. Pojazdy te wykorzystywane są m.in. jako podwozia dla wyrzutni systemu HIMARS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Wojsko planuje zakup kołowych transporterów nowej generacji. Licencja zza granicy, polskie firmy nie sa w stanie opracować technologii

“Oshkosh Defence jest zaangażowany w Polsce i jesteśmy dumni, że współpracujemy z Rosomakiem, aby nadal wspierać gotowość operacyjną pojazdów M-ATV Polskich Sił Specjalnych, a także wspierać możliwe przyszłe program dla taktycznych pojazdów kołowych w regionie, włączając w to sprzęt armii amerykańskiej. w Polsce. Oshkosh z niecierpliwością oczekuje dalszego rozwoju naszej udanej współpracy z Rosomakiem w celu wspierania polskich i sprzymierzonych żołnierzy światowej klasy taktycznymi pojazdami kołowymi, usługami, utrzymaniem i szkoleniami” – powiedział przedstawiciel Oshkosh Defence John Lazar.

Zobacz także: Słoweńcy nie wybrali polskich Rosomaków

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Jesteśmy producentem Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, które  udowodniły swoją wartość oraz jakość przez ponad 15 lat czynnej służby w Siłach Zbrojnych RP, zarówno w ćwiczeniach i manewrach jak i na misjach zagranicznych. Podpisanie Porozumienia z naszym amerykańskim partnerem, firmą Oshkosh Defence, pozwala nam poszerzyć kompetencje oraz  portfolio usług serwisowych, również skierowanych dla Armii Stanów Zjednoczonych z czego jesteśmy bardzo dumni. Dotychczasowa owocna współpraca oraz fakt zakwalifikowania Rosomak S.A. jako dostawcy usług serwisowych dla NATO Support & Procurement Organisation pokazały, że gwarantujemy najwyższą jakość  usług nie tylko dla Sił Zbrojnych RP ale również dla wojsk sojuszniczych w regionie” – oświadczył prezes Rosomak S.A. Bartłomiej Smoczyński.

Przeczytaj również: Gen. Skrzypczak dla Kresy.pl o Rosomakach-S: to błąd i powrót do doraźnego rozwiązania sprzed lat

rosomaksa.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply