KAS zatrzymała nielegalny transport 23 ton odpadów [+FOTO]

Transport ponad 23 ton nielegalnych odpadów wykryła kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 12 tys. zł – poinformowała służba w piątek.

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała w piątek o wykryciu transportu ponad 23 ton nielegalnych odpadów. Przewoźnik jest zagrożony karą 12 tys. złotych.

„W miejscowości Ośno funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS skontrolowali samochód ciężarowy. W transporcie wykryli ponad 23 tony odpadów zmieszanych i przedmiotów pochodzących z mechanicznej obróbki, w tym metalowych puszek aluminiowych. Z dokumentacji przewozowej i deklaracji przedsiębiorcy wynikało, że przedmiotem transportu powinny być tworzywa sztuczne i guma. Jest to naruszenie obowiązujących przepisów o odpadach i o transporcie drogowym” – czytamy w komunikacie.

Przewożone odpady nie były zgodne z przedstawioną dokumentacją. Brak wymaganego zezwolenia na przewożone odpady grozi karą 12 tys. zł dla przewoźnika.

 źr. gov.pl

źr. gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 gov.pl

gov.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek KAS informowała o zatrzymaniu nielegalnego transportu 18 ton odpadów, który jechał z Austrii do Polski.

W październiku w Zgorzelcu, przy granicy z Niemcami, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali nielegalny transport 20 ton odpadów.

Także w tym miesiącu w porcie w Gdyni zatrzymano nielegalną przesyłkę 5,2 tys. ton odpadów. Przesyłka trafiła drogą morską do gdyńskiego portu z Turcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Nielegalne śmieci spod Elbląga wracają do Wielkiej Brytanii

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz