Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeprowadziła kontrole w dwóch podmiotach z grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej. Wykazywały one wielomilionowe straty podatkowe, jednak w wyniku kontroli złożyły korekty deklaracji podatkowych za lata 2016-2019. Dodatkowo za 2020 rok, oprócz korekty, firmy dopłaciły 34 mln zł podatku z odsetkami.

W ubiegłotygodniowym komunikacie poinformowano, że Urząd Celno-Skarbowy w Opolu przeprowadził kontrole celno-skarbowe w 2 podmiotach, należących do tej samej grupy kapitałowej z branży transportowo-logistycznej. “Kontrola dotyczyła podatku CIT za rok podatkowy 2016. W jej trakcie pracownicy KAS ustalili, że podmioty wykazują duże straty podatkowe. Ich bezpośrednim powodem było zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów – w zawyżonej wysokości – wydatków na objęcie udziałów w podmiotach powiązanych” – napisano. Firmy dopłaciły podatek wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości ponad 34 mln zł.

Dzięki działaniom KAS firmy skorygowały wartość nabytych udziałów, co spowodowało obniżenie wysokości wykazanych przez nie strat podatkowych o ok. 260 mln zł. Kontrolowane podmioty zgodziły się z wynikami kontroli i złożyły korekty deklaracji podatkowych za lata 2016, 2017, 2018 i 2019.

Zobacz także: KAS wykryła w kolejnych spółkach milionowe nieprawidłowości w podatkach CIT i VAT

Natomiast za rok 2020 nie tylko skorygowały deklarację, ale dodatkowo dopłaciły podatek wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości ponad 34 mln zł.

Zobacz także: Międzynarodowe oszustwo podatkowe wykryte przez KAS

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply