W piątek Węgry nakazały sklepom sprzedawać książki dla dzieci, postrzegane jako promujące homoseksualizm w „zamkniętym opakowaniu” – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters w piątek Węgry nakazały sklepom sprzedawać książki dla dzieci, postrzegane jako promujące homoseksualizm w „zamkniętym opakowaniu”.

Dekret obejmuje również książki promujące zmianę płci i zawierające „wyraźne” przedstawienia seksualności. Nakazano sklepom sprzedawać je osobno i zabronił ich sprzedaży w promieniu 200 metrów od szkoły lub kościoła. W lipcu Węgry nałożyły grzywnę na dystrybutora książki dla dzieci o „tęczowych rodzinach” tej samej płci na mocy prawa zakazującego nieuczciwych praktyk handlowych.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak informowaliśmy, Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną”. Orban zaproponował referendum w sprawie ustawodawstwa partii rządzących, które ogranicza nauczanie szkół o homoseksualizmie i kwestiach transpłciowych, zaostrzając wojnę kulturową z UE.

Rzecznik NEC potwierdził, że panel zatwierdził pytania rządu. W obliczu trudnych wyborów w przyszłym roku Orban coraz bardziej stara się promować politykę społeczną, która chroni tradycyjne wartości chrześcijańskie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko rządowi Orbana w związku z nowym prawem, które weszło w życie w tym miesiącu, twierdząc, że jest ono dyskryminujące i narusza europejskie wartości tolerancji i wolności jednostki.

Orbán zamierza przeprowadzić referendum na początku 2022 roku przed wyborami parlamentarnymi, w których po raz pierwszy zjednoczy się przeciwko niemu sześć partii opozycyjnych.

Węgrzy zostaną zapytani, czy popierają prowadzenie warsztatów orientacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców i czy uważają, że należy promować wśród dzieci procedury zmiany płci. Zostaną również zapytani, czy treści, które mogą wpływać na orientację seksualną, powinny być pokazywane dzieciom bez żadnych ograniczeń i czy należy udostępnić dzieciom procedury zmiany płci. Poprawki zakazują używania w szkołach materiałów postrzeganych jako promujące homoseksualizm i zmianę płci, jako środek zapobiegający krzywdzeniu dzieci.

Zobacz też: Węgry tracą dostęp do 200 mln euro z tzw. „funduszy norweskich”

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz