Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła w piątek rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną” – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, Węgierska Narodowa Komisja Wyborcza (NEC) zatwierdziła w piątek rządową listę pytań dotyczących kwestii LGBT, którą chce poddać pod referendum w ramach tego, co premier Viktor Orban nazwał „wojną ideologiczną”. Orban zaproponował referendum w sprawie ustawodawstwa partii rządzących, które ogranicza nauczanie szkół o homoseksualizmie i kwestiach transpłciowych, zaostrzając wojnę kulturową z UE.

Rzecznik NEC potwierdził, że panel zatwierdził pytania rządu. W obliczu trudnych wyborów w przyszłym roku Orban coraz bardziej stara się promować politykę społeczną, która chroni tradycyjne wartości chrześcijańskie.

Zobacz też: „Niech szewc zostanie przy kopycie” – minister sprawiedliwości Węgier odpowiada mistrzowi Formuły 1

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko rządowi Orbana w związku z nowym prawem, które weszło w życie w tym miesiącu, twierdząc, że jest ono dyskryminujące i narusza europejskie wartości tolerancji i wolności jednostki.

Orbán zamierza przeprowadzić referendum na początku 2022 roku przed wyborami parlamentarnymi, w których po raz pierwszy zjednoczy się przeciwko niemu sześć partii opozycyjnych.

Węgrzy zostaną zapytani, czy popierają prowadzenie warsztatów orientacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców i czy uważają, że należy promować wśród dzieci procedury zmiany płci. Zostaną również zapytani, czy treści, które mogą wpływać na orientację seksualną, powinny być pokazywane dzieciom bez żadnych ograniczeń i czy należy udostępnić dzieciom procedury zmiany płci.

Zobacz też: Węgry tracą dostęp do 200 mln euro z tzw. „funduszy norweskich”

Poprawki zakazują używania w szkołach materiałów postrzeganych jako promujące homoseksualizm i zmianę płci, jako środek zapobiegający krzywdzeniu dzieci.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz