“Sąd Rejonowy w Poznaniu wstrzymał wykonalność wszystkich środków zapobiegawczych zastosowanych wobec mnie przez prokuraturę” – poinformował we wtorek Roman Giertych.

Oczywiście dzisiejsza decyzja ma związek z wczorajszą decyzją Sądu Okręgowego, który uznał, że w prezentowanych m.in. mi zarzutach nie widzi żadnego przestępstwa – napisał Giertych na Twitterze.

Również jego pełnomocnik mec. Jakub Wende poinformował o decyzji sądu. “Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto postanowieniem z 17.11.2020 roku wstrzymał wykonanie postanowienia Prokuratury Regionalnej w Poznaniu o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec @GiertychRoman” – napisał na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Prokuratura: Roman Giertych symuluje

“Nie przesądzając rozstrzygnięcia sądu w przedmiocie zażaleń obrońców podejrzanego, sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy oraz szczegółową argumentacją przedstawioną we wnioskach obrońców, postanowił wstrzymać wykonywanie zaskarżonego postanowienia” – oświadczył rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu sędzia Aleksander Brzozowski.

Zaznaczył, że 3 grudnia zostanie rozpatrzone zażalenie na zastosowane wobec Romana Giertycha środki zapobiegawcze.

Poznański sąd okręgowy nie uwzględnił w poniedziałek zażaleń prokuratury na brak aresztu dla Ryszarda Krauze oraz trzech innych podejrzanych w sprawie Polnordu. Zdaniem obrońców prokuratura nie dysponuje żadnymi dowodami wskazującymi na rzekomą winę podejrzanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Roman Giertych i znany biznesmen zatrzymani przez CBA

Względem Romana Giertycha prokuratura zastosowała wcześniej środki zapobiegawcze w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego, zawieszenia w czynnościach adwokata, zakazu opuszczania kraju, a także dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi.

Pełnomocnicy prawnika złożyli w październiku zażalenia na zastosowane względem niego środki zapobiegawcze.

Zobacz także: Roman Giertych publikuje nagranie związane z aferą Getback

polsatnews.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply