Katarzyna Markusz zamieściła 15 września na portalu Jerusalem Post informację o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce. Sytuacja została zilustrowana zdjęciem z Francji gdzie na żydowskich grobach namalowano swastyki.

Katarzyna Markusz, jak sama o sobie pisze “dziennikarka pisząca dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej JTA.org i Jewish.pl. Badaczka”, we wtorek 15 września zamieściła na portalu Jerusalem Post artykuł o akcie wandalizmu dokonanego na 20 żydowskich grobach znajdujących się w Zabrzu.

Zobacz też: Jerusalem Post: Donald Trump może zwalczyć problem antysemityzmu w Polsce

Dariusz Walerjański, na którego powołała się dziennikarka napisał na Facebooku: “Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca, gdzie spoczywają zmarli dokonano aktu wandalizmu przewracając i niszcząc około 20 nagrobków. To chamski akt głupoty, aby wyżywać się na nagrobkach”.

Dziś na zabytkowym XIX w. cmentarzu żydowskim w Zabrzu po wielu latach spokoju i tolerancji, zrozumienia dla miejsca,…

Publiée par Dariusz Walerjański sur Vendredi 11 septembre 2020

Zobacz też: Publikował artykuły m.in. w “The Jerusalem Post”. Okazało się, że został stworzony dzięki technologii deepfake

Artykuł został zilustrowany zdjęciem niezwiązanym z wydarzeniem. Podpis pod ilustracją głosi “Mężczyzna przechodzi obok grobów zbezczeszczonych swastykami na cmentarzu żydowskim w Westhoffen koło Strasburga we Francji w grudniu 2019 roku”.

Zobacz też: Kolejne izraelskie media piszą o zablokowaniu ustawy Stop447 przez PiS

Kresy.pl/JPost

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply