Agresywny Ukrainiec wtargnął w niedzielę po południu do kościoła przy ul. Świętojańskiej w centrum Gdyni. Dokonał aktu wandalizmu, następnie okaleczył się. Interweniowała policja.

Obywatel Ukrainy wtargnął w niedzielę do kościoła przy ul. Świętojańskiej w centrum Gdyni. Dokonał aktu wandalizmu, a następnie sam się okaleczył. Interweniowała policja, którą wezwali świadkowie zdarzenia. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna trafił na obserwację do szpitala.

“Na miejsce pojechali funkcjonariusze i zastali 30-letniego obywatela Ukrainy, który zbił szybę relikwiarza i szybę w drzwiach wejściowych kościoła, a następnie samookaleczył się zbitym szkłem” – mówi podkom. Jolanta Grunert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, cytowana przez Dziennik Bałtycki.

Mężczyzna został następnie przewieziony do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Zobacz także: Ukrainiec zaatakował nożem policjantów. Grozi mu 10 lat więzienia

“Policjanci wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł mężczyznę do szpitala na obserwację. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie” – informuje podkom. Grunert.

Zobacz także: Ukrainiec aresztowany za posiadanie “znacznej ilości narkotyków”

dziennikbaltycki.pl / tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply