Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak uważa, ujawnienie aneksu WSI pozwoli na ukrócenie plotek z nim związanych. Dokument powstał w 2007 roku.

Marek Jakubiak z Kukiz’15 w programie „Kawa na ławę” w TVN24 oświadczył: To jest kolejny prezydent, który nie ujawnia aneksu, a plotki chodzą wszędzie. Proszę go ujawnić i się skończy!

Prowadzący program TVN24 Bogdan Rymanowski przypomniał, że aneksu do raportu z Weryfikacji WSI nie chciał ujawnić już prezydent Lech Kaczyński. Bo tam nic nie ma, dlatego proszę go ujawnić – uważa Marek Jakubiak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kiedy Duda ujawni aneks do raportu o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych?

Rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński tłumaczył, że aneks z likwidacji WSI nie został ujawniony z powodu wątpliwości jakie pojawiły się w wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. W takim razie proszę się zwrócić do TK i powiedzieć nam: trybunał nie pozwala ujawnić aneksu WSI – zaapelował poseł Kukiz’15 i przedstawiciel stowarzyszenia Endecja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na pytanie zadane przez Rymanowskiego, czy Andrzej Duda odtajni dokument, rzecznik prezydenta nie odpowiedział.

W 2015 roku ujawnienie aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych po wyborach zapowiadał obecny szef MON Antoni Macierewicz. Polityk PiS stwierdził wtedy, że dokument nie został ujawniony za prezydentury Lecha Kaczyńskiego, z powodu konieczności wprowadzenia w nim zmian.

Kresy.pl / dorzezczy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz