Szef AfD zapowiada, że odbierze Merkel kraj i naród

Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) Alexander Gauland po ogłoszeniu wyników sondaży exit poll zapowiedział „polowanie na Merkel”.

Gauland oświadczył: Ponieważ zostaliśmy prawdopodobnie trzecią siłą, przyszły rząd federalny, niezależnie od tego, kto go utworzy, musi się ciepło ubrać. Będziemy na niego polować. Będziemy polować na panią Merkel i innych. Odbierzemy sobie nasz kraj i nasz naród.AfD zapowiadała jeszcze przed wyborami powołanie komisji śledczej, która miałaby ujawnić kulisy decyzji podjętej przez kanclerze Merkel dotyczącej otwarcia w 2015 roku niemieckich granic dla imigrantów. Zdaniem polityków Alternatywy dla Niemiec wpuszczenie imigrantów na terytorium Niemiec było złamaniem prawa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy: według sondaży exit poll partia Merkel wygrywa z wynikiem 32,5 proc.

Po dzisiejszych wyborach powstała cztery lata temu narodowo-konserwatywna Alternatywa dla Niemiec (AfD) po raz pierwszy w historii wejdzie do niemieckiego parlamentu. Będzie tam trzecią siłą polityczną po chadekach i socjaldemokratach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ta eurosceptyczna partia chce zamknięcia granic dla migrantów, doprowadzenia do usunięcia islamu z przestrzeni publicznej, a także postuluje zaostrzenia prawa karnego. W wyniku dzisiejszych wyborów po raz pierwszy od lat 50-ych w Bundestagu znajdzie się ugrupowanie bardziej prawicowe niż CDU i bawarska CSU.

Niespełna tydzień przed wyborami Gauland obiecywał, że w nowym parlamencie AfD będzie chciała doprowadzić do o usunięcie islamu z niemieckiej przestrzeni publicznej. Polityk uznaje islam za religię sprzeczną z demokratycznym ustrojem kraju.

Kresy.pl / tvn24.pl

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz