Elon Musk niespodziewanie pojawił się podczas wyborczego wiecu niemieckiej partii AfD w Halle we wschodnich Niemczech w sobotę.
Jak przekazała agencja prasowa Reuters, Elon Musk niespodziewanie pojawił się podczas wydarzenia kampanii wyborczej niemieckiej partii AfD w Halle we wschodnich Niemczech w sobotę. Przemawiając do sali liczącej 4500 osób u boku liderki partii Alice Weidel, Musk mówił na żywo za pośrednictwem łącza wideo o zachowaniu niemieckiej kultury i ochronie narodu niemieckiego.
„Dobrze jest być dumnym z niemieckiej kultury, niemieckich wartości i nie tracić tego w jakiejś formie multikulturalizmu, który wszystko rozwadnia” — powiedział Musk.
W sobotę powiedział, że „dzieci nie powinny być winne grzechów swoich rodziców, a tym bardziej pradziadków”, najwyraźniej odnosząc się do nazistowskiej przeszłości Niemiec.
„Zbyt mocno skupiamy się na przeszłych winach i musimy to przezwyciężyć” — powiedział.
Musk opowiedział się za głosowaniem na prawicową partię, mówiąc: „Jestem bardzo podekscytowany AfD, myślę, że jesteście naprawdę najlepszą nadzieją dla Niemiec… walczcie o wspaniałą przyszłość dla Niemiec”, powiedział obserwatorom.
Weidel podziękowała mu, powiedziała, że Republikanie znów czynią Amerykę wielką i wezwała swoich zwolenników, aby znów uczynili Niemcy wielkimi.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w rozmowie ze Sternem, że jest zaniepokojony poparciem Elona Muska dla Alternatywa dla Niemiec.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz twierdzi, że nie wstydzi się osobistych wycieczek amerykańskiego miliardera. Jednak poparcie Muska dla Alternatywy dla Niemiec budzi w nim znacznie większe zaniepokojenie.
“Jako socjaldemokraci przyzwyczailiśmy się od ubiegłego wieku do faktu, że są bogaci przedsiębiorcy medialni, którzy nie cenią polityki socjaldemokratycznej – i nie zachowują swoich opinii dla siebie” – powiedział Scholz.
“Jestem znacznie bardziej zaniepokojony niż takimi obelgami tym, że Musk prowadzi kampanię na rzecz tak skrajnie prawicowej partii jak AfD, która głosi zbliżenie z Rosją Putina i chce osłabić stosunki transatlantyckie” – dodał kanclerz Niemiec.
Kresy.pl/Reuters































