Syn amerykańskiej miliarderki Shari Redstone zostanie deportowany z Izraela – poinformowały władze Izraela w niedzielę. Powodem deportacji jest naruszenie zasad związanych z pandemią koronawirusa, m.in. poprzez spotkanie z partnerką.

Władze Izraela poinformowały w niedzielę, że syn amerykańskiej miliarderki Shari Redstone zostanie deportowany z kraju – podała agencja Associated Press (AP). Powodem deportacji jest naruszenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa, m.in. poprzez spotkanie ze swoją partnerką.

Izraelski urząd ds. ludności i imigracji poinformował, że Brandonowi Korffowi udzielone zostało wyjątkowe zezwolenie na wjazd do kraju w piątek. Miał odwiedzić brata, który pełni służbę w izraelskim wojsku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dodano, że Korff naruszał zasady dotyczące izolacji „od chwili, gdy wjechał do kraju i spotkał się ze swoją partnerką”. Podkreślono, że „przebywał z nią w jednym mieszkaniu”. Korff, który jest synem prezes ViacomCBS, otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia kraju.

W oświadczeniu urzędu nie zostały podane personalia partnerki Korffa. Agencja AP informuje jednak, że spotyka się on z modelką Jael Szelbią. 18-letnia kobieta, która odbywa aktualnie obowiązkową służbę wojskową, pojawiła się w kampaniach dla izraelskiej firmy odzieżowej Renuar i KKW Beauty, która należy do Kim Kardashian.

W związku z pandemią koronawirusa Izrael zakazał w marcu przekraczania granic obcokrajowcom. Jak pisaliśmy, wszystkie osoby, które przyjeżdżają do kraju muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

AP przypomina, że izraelski resort zdrowia znalazł się w zeszłym tygodniu w ogniu krytyki, ponieważ izraelski miliarder Teddy Sagi został zwolniony z obowiązku izolacji. Był następnie widziany na bankiecie, w którym uczestniczyli izraelscy celebryci.

apnews.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz