“Konserwatywny zwrot w polskim społeczeństwie jest ciągle możliwy mimo blokady informacyjnej nałożonej na to środowisko przez media tradycyjne, w tym duże telewizje” – powiedział w niedzielę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak powiedział w niedzielę, że konserwatywny zwrot jest ciągle możliwy w polskim społeczeństwie, mimo blokady informacyjnej, którą nałożyły na opisywane środowisko tradycyjne media – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W niedzielę wiceprezes Ruchu Narodowego spotkał się w Opolu z wyborcami i sympatykami. W wiecu wzięło udział około tysiąca osób – głównie ludzi młodych.

Bosak został zapytany o powód, dla którego na jego spotkaniach widoczny jest tak duży odsetek młodych ludzi. Zapewniał, że jest to efekt wiarygodności i ideowości jego ugrupowania, a także efekt ciężkiej pracy, która polega na przekonywaniu ludzi do swoich poglądów, mimo blokady informacyjnej, która zdaniem kandydata Konfederacji została nałożona na niego i jego ugrupowanie przez duże telewizje informacyjne. Za jej przejawy uznaje m.in. unikanie przedstawiania jego wystąpień na antenach oraz brak zaproszeń do indywidualnych wywiadów, w czasie których mógłby trafić do starszego pokolenia, dla którego telewizja pozostaje nadal jednym z głównych źródeł informacji.

“Dlaczego tylu młodych? Pokolenie dwudziesto- i trzydziestolatków czerpie wiedzę z sieci, a nie z mediów tradycyjnych – prasy drukowanej i dużych telewizji, dzięki czemu unika blokady medialnej. Młode pokolenie myśli odważnie i niezależnie. Z czasem będziemy docierać także do starszego pokolenia. Jest możliwy konserwatywny zwrot w polskim społeczeństwie” – wyjaśnił Bosak.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiceprezes Ruchu Narodowego odniósł się także do dyskusji na temat LGBT, a także do wypowiedzi polityków PISu na ten temat.

“Wydaje mi się, że Prawo i Sprawiedliwość, po pięciu latach bezczynności w sprawie ekspansji kulturowej lewicy w całym kraju i na wszystkich poziomach, teraz próbuje uwodzić konserwatywny elektorat kontrowersyjnymi wypowiedziami. Są to wypowiedzi z topornością charakterystyczną dla neofitów, którzy nigdy nie reprezentowali poglądów konserwatywnych, a teraz próbują to nadrobić ostrością wypowiedzi. (…) Idea praw obywatelskich nie ma żadnego związku z seksualnością i sedno argumentacji konserwatywnej jest właśnie takie, żeby nie różnicować praw obywatelskich w zależności od upodobań seksualnych. (…) Chciałbym, żeby pisowcy przestali przynosić wstyd środowiskom konserwatywnym, bo nikogo do konserwatywnych poglądów tymi wypowiedziami nie przekonają, a jedyne co robią, to skupiają na sobie uwagę medialną i myślę, że o to im chodzi” – powiedział Bosak.

“Społeczeństwo polskie jest zarazem tolerancyjne w rozsądnym zakresie i zarazem jest konserwatywne. To znaczy, że nie chce, by środowiska kulturowej lewicy weszły nam na głowę i zmieniały nam kulturę, prawo, język i edukację. Tak trzeba o tym mówić: w sposób rozsądny, spokojnie, a nie prowokować opinię publiczną radykalnymi wypowiedziami, jak zrobił to poseł Czarnek, czy jak wczoraj w Opolu robił to prezydent Duda” – dodał kandydat Konfederacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Krzysztof Bosak: PIS poszedł na współpracę z SLD [+VIDEO]

Podczas konferencji prasowej, wspólnie z Łukaszem Fomiczem z fundacji “Pilnuj wyborów”, Bosak zachęcał do monitorowania nadchodzących wyborów prezydenckich. “Chodzi o to, żebyśmy mieli przekonanie, że te wybory zostały przeprowadzone rzetelnie, w sposób uporządkowany, prawidłowo policzone, uczciwie, i że nie będzie żadnych później dyskusji co do tego, w jaki sposób zostały zorganizowane” – powiedział.

facebook.com / pap / polsatnews.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply