Premier Izraela ogłosił decyzję, która będzie stanowić poważne utrudnienie dla obywateli innych państw wybierających się do tego państwa, a nawet dla powracających z podróży Izraelczyków.

Wszyscy cudzoziemcy przybywający do Izraela będą w pierwszej kolejności kierowani do 14-dniowej kwarantanny – o poniedziałkowej decyzji władz państwa żydowskiego poinformował portal gazety „Times od Israel”. Wszyscy obcokrajowcy, którzy nie podporządkują się nowej regulacji zostaną z granicy Izraela natychmiast zawrócenia do kraju przyjazdu. Ale obowiązek przejścia kwarantanny będzie dotyczył także obywateli Izraela wracających z zagranicznej podróży.

Minister spraw wewnętrznych Izraela Aryeh Deri oświadczył, że decyzja rządu o przymusowej kwarantannie zaczęła już obowiązywać obywateli Izraela, natomiast w stosunku do cudzoziemców zacznie być stosowana po 72 godzinach.

„Po 24 godzinach kompleksowej dyskusji podjęliśmy decyzję” – powiedział pełniący obowiązki premiera Binjamin Netanjahu w specjalnym wystąpieniu w czasie którego ogłosił prowadzenie obowiązkowej kwarantanny – „To twarda decyzja, ale istotna dla celu ochrony zdrowia”.

Jak oceniają komentatorzy z powodu niewielkiej liczby przejść granicznych pozwalających na dostanie się do Izreala, restrykcyjny reżim graniczny oraz skalę sił i środków oraz nowoczesność technologii zaangażowanych w strzeżenie granicy państwo to będzie w stanie egzekwować obłożenie kwarantanną wszystkich wjeżdżających.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Linie lotnicze El Al, narodowy przewoźnik Izraela, wezwały już wszystkich obywateli tego państwa przebywających za granicą do szybkiego powrotu. Przewoźnik ostrzegł, że już wkrótce może zawiesić większość połączeń. Inne Izraelskie linie lotnicze – Arkia już zaczynają zawieszać swoją działalność. Spółka wysłała 180 swoich pracowników na bezpłatny urlop.

W Izraelu odnotowano już 49 przypadków zarażenia koronawirusem, w większości u podróżnych przybywających z innych państw.

Czytaj także: Prezydent zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

timesofisrael.com/kresy.pl

 

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz