W sobotę wieczorem tysiące ludzi zebrały się w Jerozolimie i w Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciw korupcji, która zarzucana jest premierowi Benjaminowi Netanjahu, a także przeciwko sposobowi, w który izraelski rząd próbuje poradzić sobie z pandemią koronawirusa i jej konsekwencjami.

Tysiące ludzi zebrały się w sobotę wieczorem w Jerozolimie i Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciwko korupcji, zarzucanej premierowi Benjaminowi Netanjahu, oraz sposobowi, w jaki rząd Izraela radzi sobie z pandemią koronawirusa – podał portal „Global Times”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jak pisaliśmy, Izraelczycy, dotknięci wysokim bezrobociem, gwałtownym wzrostem liczby przypadków COVID-19 oraz niezadowoleni z obostrzeń, które zostały przywrócone, protestowali w ostatnich dniach przeciw rządowi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Publiczne oburzenie zostało spotęgowane przez fakt, że premierowi Netanjahu zarzucana jest korupcja. W maju Netanjahu stanął przed sądem za przekupstwo, oszustwo i naruszenie zaufania. Zaprzecza wszystkim zarzutom.

W Jerozolimie setki protestujących zgromadziły się przed rezydencją premiera, a następnie maszerowały ulicami, wzywając do rezygnacji Netanjahu. Policja użyła armatek wodnych, aby rozproszyć tłumy.

W Tel Awiwie tysiące ludzi zebrały się na wiecu, domagając się większego wsparcia państwa dla firm dotkniętych ograniczeniami związanymi z pandemią oraz dla osób, które straciły pracę lub zostały przeniesione na bezpłatny urlop. Bezrobocie wynosi obecnie w Izraelu 21 proc.

Izraelska telewizja „Reshet TV News” poinformowała, że ​​policja w Tel Awiwie użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć demonstrantów, którzy maszerowali ulicami. Doszło do starć protestujących z funkcjonariuszami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kolejne strajki w Izraelu, tym razem na ulice wyjdą pielęgniarki

Od piątku władze Izraela przywróciły część obostrzeń mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na weekend zamknięte zostały m.in. sklepy i lokale rozrywkowe.

Opublikowany w ubiegłym tygodniu sondaż stacji „Reszet 13” pokazuje, że aż 61 proc. Izraelczyków jest niezadowolonych z rządowej polityki w kwestii zwalczania pandemii – przypomina Polska Agencja Prasowa (PAP).

Do tej pory w kraju potwierdzono ponad 49 tys. zakażeń koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 śmierć poniosło 400 osób. Liczba nowo wykrywanych przypadków Covid-19 znacznie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

globaltimes.cn / youtube.com /FRANCE 24 English / pap / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz