Indie otrzymają pierwszy zestaw rosyjskich systemów S-400 do końca tego roku – poinformował w czwartek na konferencji prasowej ambasador Indii w Rosji Bala Venkatesh Varma.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, w czwartek na konferencji prasowej ambasador Indii w Rosji Bala Venkatesh Varma poinformował, że Indie otrzymają pierwszy zestaw rosyjskich systemów S-400 do końca tego roku.

„Pierwszy pułk przybędzie do Indii do końca roku” – powiedział, dodając, że kontrakt był realizowany zgodnie z harmonogramem. Indie ogłosiły zamiar zakupu rosyjskich zestawów przeciwlotniczych S-400 w 2015 roku. Kontrakt o wartości 5,43 mld dolarów na dostawę pięciu pułkowych zestawów przeciwlotniczych S-400 „Triumf” został podpisany podczas wizyty prezydenta Rosji w Indiach w 2018 roku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3104.49 PLN    (14.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach rosyjscy specjaliści wojskowi zademonstrowali możliwości bojowe przeciwlotniczych systemów rakietowych S-400 i wyrzutni rakiet ziemia-powietrze Pancyr-S1 attache wojskowym z 52 krajów.

28 kwietnia około 80 przedstawicieli wojskowego korpusu dyplomatycznego z 52 krajów Azji, Afryki, Europy i Ameryki Łacińskiej akredytowanych w Rosji odwiedziło poligon Aszułuk – Centrum Szkolenia Bojowego i Zatrudnienia Bojowego Sił Powietrznych w obwodzie astrachańskim, poinformowało rosyjskie ministerstwo.

„Funkcjonariuszom obcych państw pokazano możliwości bojowe systemów rakietowych dalekiego zasięgu S-400 Triumf, a także wyrzutni rakiet / dział przeciwlotniczych Pancyr-S do wykrywania i eliminowania celów lotniczych” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

Podczas taktycznego strzelania, które składało się z trzech etapów, zagraniczni attache wojskowi przyjrzeli się specyfice organizowania obrony powietrznej w celu odparcia hipotetycznego pocisku i nalotów wroga, czytamy w oświadczeniu.

„Zespoły bojowe systemów rakiet ziemia-powietrze S-400 i systemów Pancyr-S wykryły i wyeliminowały wszystkie docelowe pociski, które symulowały aerodynamiczne, operacyjno-taktyczne i taktyczne cele balistyczne, pociski manewrujące, a także naziemne cele ”- podało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

27 kwietnia zagraniczni oficerowie zapoznali się ze specyfiką działalności Centrum i możliwościami szkolenia zagranicznego personelu wojskowego w specjalnościach obrony powietrznej w Wyższej Szkole Wojskowej Obrony Powietrznej w Jarosławiu – czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Szojgu: Rosja będzie dalej rozwijać infrastrukturę wojskową w Arktyce

Czytaj: Rosjanie dostarczą systemy Pancyr-S1 do Mjanmy

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz