Rosyjscy specjaliści wojskowi zademonstrowali możliwości bojowe przeciwlotniczych systemów rakietowych S-400 i wyrzutni rakiet ziemia-powietrze Pancyr-S1 attache wojskowym z 52 krajów – podało w środę ministerstwo obrony Rosji.

Jak przekazała agencja prasowa TASS, w środę ministerstwo obrony Rosji podało, że rosyjscy specjaliści wojskowi zademonstrowali możliwości bojowe przeciwlotniczych systemów rakietowych S-400 i wyrzutni rakiet ziemia-powietrze Pancyr-S1 attache wojskowym z 52 krajów.

28 kwietnia około 80 przedstawicieli wojskowego korpusu dyplomatycznego z 52 krajów Azji, Afryki, Europy i Ameryki Łacińskiej akredytowanych w Rosji odwiedziło poligon Aszułuk – Centrum Szkolenia Bojowego i Zatrudnienia Bojowego Sił Powietrznych w obwodzie astrachańskim, poinformowało rosyjskie ministerstwo.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Funkcjonariuszom obcych państw pokazano możliwości bojowe systemów rakietowych dalekiego zasięgu S-400 Triumf, a także wyrzutni rakiet / dział przeciwlotniczych Pancyr-S do wykrywania i eliminowania celów lotniczych” – poinformowało ministerstwo w oświadczeniu.

Podczas taktycznego strzelania, które składało się z trzech etapów, zagraniczni attache wojskowi przyjrzeli się specyfice organizowania obrony powietrznej w celu odparcia hipotetycznego pocisku i nalotów wroga, czytamy w oświadczeniu.

„Zespoły bojowe systemów rakiet ziemia-powietrze S-400 i systemów Pancyr-S wykryły i wyeliminowały wszystkie docelowe pociski, które symulowały aerodynamiczne, operacyjno-taktyczne i taktyczne cele balistyczne, pociski manewrujące, a także naziemne cele ”- podało rosyjskie Ministerstwo Obrony.

27 kwietnia zagraniczni oficerowie zapoznali się ze specyfiką działalności Centrum i możliwościami szkolenia zagranicznego personelu wojskowego w specjalnościach obrony powietrznej w Wyższej Szkole Wojskowej Obrony Powietrznej w Jarosławiu – czytamy w komunikacie.

Według agencji Tass ministerstwo obrony Rosji regularnie zaprasza zagranicznych attache wojskowych na różne imprezy. W 2020 roku zagraniczni dyplomaci wojskowi uczestniczyli w ponad 20 wydarzeniach. Jak podkreśliło rosyjskie ministerstwo obrony, ostatnie wydarzenie to planowany środek mający na celu zwiększenie przejrzystości działań armii rosyjskiej.

Zobacz też: Szojgu: Rosja będzie dalej rozwijać infrastrukturę wojskową w Arktyce

Czytaj: Rosjanie dostarczą systemy Pancyr-S1 do Mjanmy

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz