Jak informuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters, indyjski rząd chce zorganizować miejsca odosobnienia dla zarażonych koronawirusem w nieużywanych wagonach kolejowych.

Indie chcą wykorzystać nieużywane wagony jako miejsce kwarantanny dla zarażonych koronawirusem – pisze w sobotę Reuters. Indyjskie Linie Kolejowe przygotowały pierwszy prototyp mobilnego pomieszczenia do kwarantanny. Jeśli konstrukcja zostanie zatwierdzona, każda centralna stacja będzie musiała przygotować dziesięć wagonów tygodniowo.

Zobacz także: Turcja wstrzymała ruch kolejowy i ogranicza loty pasażerskie

Premier Indii Narendra Modi poprosiła obywateli kraju o pozostanie w domach na przynajmniej trzy tygodnie. Podczas „zamknięcia” pociągi nie kursują więc będą mogły być wykorzystane do walki z koronawirusem.

„Linie kolejowe zaoferuje czyste i higieniczne otoczenie dla komfortowego leczenia pacjentów” – poinformował minister kolei Piyush Goyal. Nie przekazał jednak, ile osób miałoby przebywać w jednym wagonie w tym samym czasie.

Zobacz także: W Polsce przeprowadzono do tej pory 38674 testów na koronawirusa – w Niemczech 410000

Do tej pory w Indiach zdiagnozowano 873 przypadki, znalazło się w tym 19 ofiar śmiertelnych. Środki bezpieczeństwa podjęte w Indiach bardzo odbiły się na najmniej zamożnej klasie robotniczej. Ich miejsca pracy zniknęły z dnia na dzień, a większość z nich nie może wrócić do rodzinnych wiosek ze względu na zamknięcie połączeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisze Reuters, indyjskie ministerstwo budownictwa zarekomendowało władzy objęcie uchodźców ekonomicznych opieką. Państwo miałoby dostarczać im jedzenie, wodę i miejsce do nocowania. Przy drogach miałyby powstać obozy, w których wracający do swoich wiosek mogliby odpocząć.

Zobacz także: Chiny ściągają część obostrzeń z Wuhan

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz