„To będzie partia, jakiej jeszcze nie było, która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość” – oświadczył we wtorek Szymon Hołownia. Lider Ruchu Polska 2050 poinformował, że zaczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej.

Hołownia zadeklarował podczas wtorkowej konferencji prasowej, że kończy się pewien symboliczny etap „wylewania fundamentów” ruchu – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). ” Za chwilę przystępuję do procesu rejestracji partii politycznej, to jest ten trzeci element, którego powstanie zapowiadaliśmy. (…) Teraz to staje się ciałem, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy tę procedurę” – dodał. Podkreślił, że do momentu złożenia dokumentów do sądu rejestrowego nie może podać jej nazwy.

„To będzie partia, jakiej jeszcze w Polsce nie było, która nie działa w ten sposób, że sobie założy ruch obywatelski, po to, by sobie podnieść notowania, czy poprawić PR. To jest partia, którą ruch obywatelski zakłada, by mieć sprawczość w tym obszarze polityki, w którym potrzebujemy dziś sprawczości” – powiedział Hołownia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dodał, że ugrupowanie będzie „zaszczepione” przeciwko trzem najpoważniejszym chorobom, które – jego zdaniem – „toczą dziś polski system partyjny i polską demokrację”. „A więc przeciwko oderwaniu się od rzeczywistości, przeciwko skoncentrowaniu się na swoich wewnętrznych problemach i wreszcie przeciwko zawłaszczaniu świata” – dodał.

Jego zdaniem obecnie „rządzący zajęci są sami sobą, a opozycja zajmuje się swoimi problemami”. Wyraził opinię, że obecna sytuacja pokazuje, że taka partia jest potrzebna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Potrzebna jest nowa polityka, która zaangażuje obywateli, pokaże im ich sprawczość i która będzie mądra, czyli będzie korzystała z wiedzy ekspertów” – podkreślił Hołownia.

Zobacz także: Hołownia krytykuje „hunwejbinów” Trzaskowskiego

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz