Pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni Michał Kobosko oświadczył w środę, że do KRS został złożony w poniedziałek wniosek o rejestrację stowarzyszenia „Polska 2050”. Dodał, że „z Platformą będzie warto porozmawiać, ale naszym zdaniem rozmawiać można, gdy zbliżają się wybory, a najbliższe będą za trzy lata”.

W środę pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni Michał Kobosko poinformował, że w poniedziałek złożony został do KRS wniosek o rejestrację stowarzyszenia „Polska 2050” – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Podkreślił, że „z Platformą będzie warto porozmawiać, ale naszym zdaniem rozmawiać można, gdy zbliżają się wybory, a najbliższe będą za trzy lata”.

Kobosko dodał, że Szymon Hołownia prowadzi aktualnie działania w ramach fundacji „Polska Od Nowa”, która została założona w grudniu ubiegłego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dodał, że utrzymane zostaną regionalne biura ruchu, które otwarto w czasie kampanii. Zadeklarował, że w każdym mieście wojewódzkim będą stanowiły lokalne centra spotkań wolontariuszy i aktywistów. Zwrócił uwagę, że w niektórych miastach zmieniona zostanie ich lokalizacja.

Zdaniem Kobosko zainteresowanie ruchem Szymona Hołowni nie osłabło po I turze wyborów prezydenckich.

W jego opinii Hołownia rozbudził w społeczeństwie nadzieję na trwałą obecność w polityce.

„Ruch Hołowni powstał oddolnie. Teraz podejmowane będą starania, aby podtrzymać jego obywatelski charakter” – podkreślił.

Zaznaczył, że po ukonstytuowaniu się stowarzyszenia, w pierwszej kolejności wzmacniane będą struktury regionalne i wyłaniani będą liderzy.

„Inicjatywa może mieć charakter polityczny na przykład w przypadku wyborów uzupełniających na poziomie samorządu” – podkreślił.

Kobosko zapowiedział, że Hołownia będzie spotykał się z liderami i wolontariuszami swojego ruchu w trakcie wakacji i we wrześniu.

Jak pisaliśmy, już w czerwcu Hołownia zapowiadał stworzenie stowarzyszenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kobosko został także zapytany o słowa szefa PO Borysa Budki, który zapowiedział we wtorek otwieranie się Koalicji Obywatelskiej na nowe osoby, a także rozmowy m.in. z Hołownią.

Jego zdaniem najbliższy czas będzie dla Platformy Obywatelskiej okresem rozliczeń powyborczych. „Z naszej perspektywy wydaje się, że zanim podejmą dyskusję z partnerami zewnętrznymi, powinni pewnie przeprowadzić rozrachunek wewnętrzny i zastanowić się nad ewentualnymi zmianami w partii” – odpowiedział.

Odniósł się też do ewentualnego ruchu obywatelskiego, który miałby tworzyć kandydat KO, wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Wyraził opinię, że Trzaskowski po wyborach zaczął być postrzegany jako faktyczny lider PO. Jego zdaniem może to wywoływać wewnątrz PO „wewnętrzne ciśnienie”.

„Z Platformą będzie warto porozmawiać, ale naszym zdaniem rozmawiać można, gdy zbliżają się wybory, a najbliższe będą za trzy lata” – dodał Kobosko.

Zobacz także: Hołownia krytykuje „hunwejbinów” Trzaskowskiego

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz