Łódzcy policjanci zatrzymali 25-letniego Gruzina, który z zemsty staranował samochodem wejście do nocnego klubu. Straty wyceniono na 50 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja poinformowała o zatrzymaniu sprawcy we wtorek. “Zdarzenie miało miejsce 21 września 2023 roku. W tym dniu 25-latek za swoje agresywne zachowanie, został nad ranem po godzinie 4.00 wyproszony z jednego z klubów w centrum Łodzi. Niepogodzony z losem, podczas wyprowadzania z lokalu odgrażał się pracownikom ochrony, grożąc im pobiciem. Po kilku minutach wrócił, tym razem kierując samochodem, którym z premedytacją kilkakrotnie wjechał w drzwi i witryny boczne dyskoteki, niszcząc je i narażając na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu osoby tam stojące” – przypomina policja.

Łączna wartość strat oszacowano na 50 tysięcy złotych. Ponadto podczas wykonywania nerwowych manewrów, Gruzin uderzył w dwa zaparkowane nieopodal samochody, powodując straty w wysokości 800 złotych i 3 tysięcy złotych.

Zobacz także: Pijany Gruzin wjechał autem w grupkę ludzi. Trzy osoby ranne

Policjanci odnaleźli później porzuconego przez podejrzanego mercedesa, następnie dotarli do właściciela pojazdu, któremu jak się okazało podejrzany zabrał samochód bez jego zgody. Mężczyzna uciekł za granicę.

29 listopada 2023 roku gdy tylko wrócił do Polski, został zatrzymany.

Podejrzany usłyszał już szereg zarzutów, w tym, narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, zaboru pojazdu, gróźb karalnych, oraz  zniszczenie mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Czytaj: Trzej Gruzini odpowiedzą za porwanie 19-latki. Trafili do aresztu

lodzka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply