Stołeczni policjanci zatrzymali w poniedziałek po północy obywatela Ukrainy, kierowcę pojazdu, oraz pasażera – obywatela Gruzji. W czasie próby ucieczki kierujący pojazdem potrącił policjanta. Mężczyźni byli pod wpływem narkotyków.

W poniedziałek po północy funkcjonariusze z wydziału patrolowo-wywiadowczego Komendy Stołecznej Policji na pl. Zawiszy zatrzymali do kontroli samochód marki chevrolet – informuje portal RMF. Policjanci znaleźli w aucie narkotyki. W pewnym momencie kierujący pojazdem gwałtownie ruszył i potrącił policjanta. Funkcjonariusz spadł na maskę samochodu. Kierowca się nie zatrzymał, lecz pędził z nim przez kilkanaście metrów. Policjant spadł z samochodu. Kierowcą auta był Ukrainiec, a pasażerem – Gruzin.

Potrącony policjant ma złamaną nogę.

Samochód został odnaleziony po krótkim czasie poszukiwania. Policjanci zatrzymali pasażera – obywatela Gruzji. Miał przy sobie mefedron, metamfetaminę i marihuanę.

Następnie zatrzymano kierowcę chevroleta – obywatela Ukrainy. Był pod wpływem środków odurzających.

„Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli mefedron, metamfetamina i marihuana, haszysz, LSD oraz inne substancji, które zostaną poddane badaniu” – poinformował rzecznik KSP.

Informowaliśmy, że w ubiegłym tygodniu w Częstochowie 28-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie znajdowała się 38-letnia piesza. Samochód uderzył w kobietę, taranując przy tym 3 zaparkowane w tym miejscu pojazdy. Ukrainiec miał prawie 1,5 promila alkoholu.

Zobacz także: Warszawa: Pijany Ukrainiec usiłował włamać się do biura poselskiego posła PiS

Przypomnijmy, że pod koniec października br. policja w Nowym Tomyślu w województwie wielkopolskim zatrzymała obywatela Ukrainy, który prowadził auto mając w organizmie prawie 6 promili alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

W lipcu br. w Kępnie (województwo wielkopolskie) do 29-letniego obywatela Ukrainy podeszli policjanci. Ukrainiec wyjął broń. Padły strzały. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Podawaliśmy, że w lipcu na terenie ośrodka „Enei” w Pogorzelicy (województwo zachodniopomorskie) doszło do bójki między ukraińskimi ratownikami strzegącymi plaż w tej okolicy. W użyciu był nóż. Obaj Ukraińcy zostali zwolnieni z pracy i opuścili ośrodek.

Zobacz także: Ukrainiec oszukiwał na BLIK. Wypłacał dziennie kilkanaście tys. złotych. Nie trafił do aresztu

Zobacz też: Strażniczka miejska do Ukraińców: to jest nasze państwo, jesteście tu gośćmi [+VIDEO]

rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz