Grupa Wagnera rekrutuje na „marsz na Warszawę”

Na profilu rosyjskich najemników z tzw. Grupy Wagnera zamieszczono „ogłoszenie” o naborze „na marsz na Warszawę”.

Rosyjska Grupa Wagnera, której założycielem jest Jewgienij Prigożyn, prowadzi aktywną kampanię rekrutacji nowych najemników w swoje szeregi. W piątek na swoim profilu w serwisie Telegram zamieszczono informację o ogłoszeniu „naboru na marsz na Warszawę”.

Kandydatom postawiono takie „wymagania”, jak „gotowość przejścia 700 km w dwa tygodnie”. Ma być też „sposobność nauczenia się 7 zwrotów po polsku”, jak np. „ręce do góry!”, „rzuć broń!”, „rozbieraj się!” czy „k**wa”.

Na „plakacie” są też trzy zwroty, które najwyraźniej zawierają błędy w tłumaczeniu: „to twoja wina!” – zapewne miałoby być „samiście sobie winni”, „Jak 1612!” – zamiast „Jak w 1612” [chodzi o datę wypędzenia Polaków z zajętego przez nich Kremla – red.] oraz „To dla Biełgorodu” – zamiast „To za Biełgorod”. W tym ostatnim przypadku trudno wyjaśnić, dlaczego użyto akurat takiej frazy i nazwy rosyjskiego miasta Biełgorod.

Na informacji podano też m.in. „nie przyjmujemy wegetarian” i „paszport nie jest potrzebny”. Dodano, że zgłoszenia są przyjmowane do 23 czerwca br. Na dole mniejszym drukiem dodano, że chodzi o długoterminowy kontrakt. Napisano też: „Będzie praca przy ochronie komfortowych miejsc przebywania dla osób przemieszczanych z krajów arabskich na terytorium Polski i Polaków za granicę”.

Przeczytaj: Meduza: Prigożyn twierdzi, że jego najemnicy starli się z rosyjskimi żołnierzami i zatrzymali pijanego oficera

Czytaj także: Prigożyn: 5000 przestępców ułaskawionych po służeniu w Grupie Wagnera

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply