Giuliani: Trump wycofa USA z JCPOA [+VIDEO]

Podczas przemówienia przed Iran Freedom Convention for Democracy and Human Rights, Rudy Giulani, były burmistrz Noweg Jorku, obecnie adwokat prezydenta Donalda Trumpa, wskazał, że Trump wycofa Stany Zjednoczone z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Giulani podczas przemówienia pytał retoryczne odnośnie porozumienia nuklearnego w Iranie: „Jak myślicie, co stanie się z tą umową?”. Następnie podniósł kartkę i udawał, że ją rozrywa i pluje na nią.

„Popieram zmianę reżimu [w Iranie] od dawna. Nadal popieram. Myślę, że to jedyna droga do pokoju na Bliskim Wschodzie. To ważniejsze niż porozumienie izraelsko-palestyńskie. Iran był sojusznikiem nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale Izraela. To może się powtórzyć” – powiedział Giuliani. Giuliani nie chciał jednak wskazać, kiedy do zmiany reżimu miałoby dojść, gdyż „reprezentuje prezydenta” i nie chce wyrażać prywatnych opinii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do 12 maja br. prezydent USA ma zdecydować, czy przywrócić sankcje USA wobec Iranu, co oznaczałoby zerwanie porozumienia. Hasan Rowhani, prezydent Iranu, oświadczył w niedzielę, że jego kraj przygotował już plany reakcji na każdą decyzję Donalda Trumpa w sprawie umowy nuklearnej z 2015 roku. Prezydent Iranu powiedział w przemówieniu w Sabzewar w północno-wschodnim Iranie, transmitowanym przez telewizję państwową: Mamy plany, aby oprzeć się jakiejkolwiek decyzji Trumpa w sprawie porozumienia nuklearnego. Szef MSZ Iranu Muhammad Dżawad Zarif w czwartek na YouTube’ie i Twitterze skrytykował prezydenta USA za groźbę wycofania USA z umowy nuklearnej. Zapowiedział równocześnie, że Iran nie będzie renegocjował ani zmieniał działającego już porozumienia.

Kresy.pl / The Times of Israel

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz