Miliarder George Soros niedawno przekazał milionową darowiznę na rzecz organizacji, która wspiera defundowanie policji – poinformował w niedzielę portal Dailymail.

Jak poinformował w niedzielę portal Dailymail, miliarder George Soros niedawno przekazał milionową darowiznę na rzecz organizacji, która wspiera defundowanie policji.

Urodzony na Węgrzech amerykański miliarder przekazał 14 maja milion dolarów na rzecz organizacji Colour Of Change PAC, jak wynika z danych Federalnej Komisji Wyborczej. PAC określa się jako „największa w kraju organizacja zajmująca się sprawiedliwością rasową online”. Grupa wzywa do pozbycia się i demontażu do wszelkich systemów, które „niesprawiedliwie krzywdzą czarnych”.

Soros dokonuje szeregu datków finansowych na rzecz grup lub kandydatów, którzy opowiadają się za zmniejszenie środków na policję. PAC Color Of Change, który twierdzi, że ma siedem milionów członków, wcześniej wystosował petycje o cięcia budżetów policji w związku ze śmiercią George’a Floyda i Breonny Taylor.

W ich internetowej petycji czytamy: „Wiemy, że policja nie zapewnia nam bezpieczeństwa, społeczność to robi. Policja nie prowadzi do rozkwitu społeczności, inwestycje tak.

„Społeczności rozpaczliwie potrzebują rzeczy, które zapewniają nam bezpieczeństwo, mieszkanie i zdrowie, takich jak inwestycje w szkoły, miejsca pracy, niedrogie mieszkania, parki, ośrodki zdrowia psychicznego, centra społecznościowe i biblioteki. Jednak od czasu do czasu budżety policji są rozdęte kosztem naszego bezpieczeństwa. Musimy zacząć wyobrażać sobie społeczeństwo, które funkcjonuje dla nas wszystkich i musimy zacząć od pozbycia się i demontażu systemów, które niesprawiedliwie krzywdzą czarnych”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kwota, którą przekazał Soros, była największa w 2021 roku i wspiera wysiłki organizacji mające na celu zminimalizowanie budżetów policji.

W lutym Soros przekazał 2 miliony dolarów kampanii prokuratora okręgowego Los Angeles George’a Gascona, który natychmiast po objęciu urzędu ogłosił ogromne zmiany w strategii egzekwowania prawa w swoim biurze. Ponadto Soros sfinansował także Kim Gardner w Missouri, prokuratora okręgowego Larry’ego Krasnera w Filadelfii, Kim Foxx w Chicago i Rachael Rollins w Massachusetts.

Kresy.pl/Dailymail

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz