Agora kupuje Radio Zet

Spółka będącą wydawcą „Gazety Wyborczej” przejmuje Radio Zet. W środę zawarła przedwstępną i przyrzeczoną umowę nabycia udziałów w spółce Eurozet.

Portal Business Insider poinformował w środę, że Agora S.A. przejmie udziały w spółce będącej właścicielem Radia Zet wraz z czeską spółką SFS Ventures. W tej ostatniej udziały posiada fundusz inwestycyjny znanego multimiliardera promującego kosmopolityczne koncepcje, oskarżanego o destabilizowanie państw George’a Sorosa. Soros od kilku lat wspiera Agorę. Jeszcze w 2016 roku kupił 5,35 mln akcji Agory stanowiących 11,22% kapitału zakładowego spółki i dających 8,26% głosów na jej walnym zgromadzeniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Agora poinformowała, że poza użyciem środków własnych dla nabycia udziałów w Eurozet musiał też skorzystać z kredytu w DNB Bank Polska na kwotę 75 mln złotych. SFS Ventures i Agora podpisały „umowę wspólników” regulującą zasady inwestycji i zobowiązującą obie strony do niezbywania swoich udziałów w Eurozet. Dodatkowo w okresie zaczynającym się za 12 miesięcy i trwającym do 20 czerwca 2020 roku Agora będzie mogła wezwać wspólnika do sprzedaży jej 60% udziałów Eurozetu. Ponieważ na razie Agora jest właścicielem mniejszościowym deklaruje, że „nie będzie mieć wpływu m.in. na działalność operacyjną Eurozet, ani strategię programową radiostacji”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Po ogłoszeniu inwestycji akcje Agory na warszawskiej giełdzie zyskały choć i tak od rana straciły do godz. 16 1,6% wartości.

Komentatorzy podkreślają, że chętna na przejęcie kontroli nad Radiem Zet była również spółka Fratria posiadającą popierające rząd media, tygodnik „wSieci”, portal wPolityce.pl, telewizję wPolsce.

Czytaj także: PiS wstrzymał pracę nad repolonizacją mediów

businessinsider.com.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz