Przy okazji szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej (EPC) w Pradze wywiązała się rozmowa między dziennikarką Radia Swoboda, a prezydentami Azerbejdżanu i Turcji.

W sieciach społecznościowych, w serwisie Telegram, pojawiło się nagranie, na którym prezydenci Turcji i Azerbejdżanu, Ilcham Alijew i Recep Tayyip Erdogan, rozmawiają przez parę minut z dziennikarką tureckiej redakcji Radia Swoboda. Chodzi o spotkanie w Pradze, gdzie w czwartek obaj przywódcy oraz premier Armenii, Nikoł Paszynian, rozmawiali wspólnie przy okazji szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej (EPC).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na nagraniu widać, że przywódcy Azerbejdżanu i Turcji, idący wspólnie pod ramię, są w dobrych humorach i wyraźnie rozbawieni. Dowiedziawszy się, że rozmawiająca z nimi dziennikarka jest z Radia Swoboda, Alijew powiedział Erdoganowi: „Aaa.. to sorosowcy!” Nawiązał w ten sposób do George’a Sorosa, kontrowersyjnego miliardera i finansisty pochodzenia żydowskiego.

„Dziewczyno, nie można, nie trzeba się tym zajmować” – powiedział jej Erdogan. Dziennikarka próbowała tłumaczyć, że nie jest człowiekiem Sorosa.

„Pozdrów ode mnie Sorosa!” – powiedział Alijew.

Czytaj także: Soros zamierza urabiać Latynosów w Stanach Zjednoczonych

Zobacz: George Soros finansuje organizację, która chce odebrać środki policji

Według tureckiego serwisu „Daily Sabah”, spotkanie Erdogana, Paszyniana i Alijewa w Pradze jest jednym z najważniejszych dla normalizacji procesu pokojowego między Turcją i Armenią od ubiegłego roku.

EPC to inicjatywa wypromowana przez prezydenta Francji, Emmanuela Macrona. W czwartek w Pradze odbyło się posiedzenie z udziałem przedstawicieli 44 krajów tzw. szerszej Europy. Prócz 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej zaproszono też m.in. przywódców Turcji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, krajów Bałkanów Zachodnich, Mołdawii, Armenii czy Azerbejdżanu, a także premier Ukrainy. W piątek spotkanie odbywa się już w gronie państw unijnych. Poza poruszeniem tematyki pomocy dla Ukrainy i kryzysu energetycznego, EPC ma być sygnałem jedności Europy względem Rosji.

Telegram / dailysabah.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz