Francuskie służby porządkowe zarejestrowały w 2019 roku 1870 ofiar ataków na gejów, lesbijki lub transseksualistów. W 2018 roku było ich 1380. Oznacza to 36 proc. wzrostu – pisze lefigaro.fr.

Liczba ofiar obelg i fizycznych ataków skierowanych w gejów, lesbijki i transseksualistów wzrosła we Francji o 36 proc. w przeciągu roku – ogłosił w sobotę minister spraw wewnętrznych.

CZYTAJ TAKŻE: Bosak odpowiada ambasadzie USA promującej LGBT: Uczciwość nakazuje aby nie udawać, że nienaturalne zachowania są dobre 

Czytaj również: Agresywni kierowcy, którzy zablokowali ciężarówkę „anty-LGBT” najpewniej staną przed sądem [+WIDEO]

Już w 2018 roku liczba skarg poszkodowanych wzrosła o 33 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dane pokazują stały wzrost tego rodzaju przestępstw. W 2018 roku liczba skarg poszkodowanych wzrosła o 33 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Liczby te świadczą o głębokim zakotwiczeniu homofobii i transfobii w społeczeństwie (…) są częścią szerszego kontekstu postępu aktów nienawiści i ekstremizmu tożsamościowego – stwierdził minister w komunikacie prasowym. 

W 2019 r. obelgi i pogarda stanowiły 33% popełnionych przestępstw, a przemoc (fizyczna i seksualna) dotyczyła 28% skarg. Ofiarami byli głównie mężczyźni (75%), raczej młodzi: 62% miała mniej niż 35 lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Aktywista LGBT, który zbezcześcił i spalił polską flagę, usłyszał zarzuty

Przeczytaj również: Polska najbardziej „homofobicznym” państwem w UE

W obliczu ryzyka zwiększonej przemocy domowej podczas obowiązkowej samoizolacji w czasie pandemii koronawirusa rząd Francji pod koniec kwietnia wydał 300 000 euro na „plan awaryjny”, czyli sfinansowanie noclegów w hotelach dla gejów czy lesbijek w trudnej sytuacji. Według komunikatu prasowego pomógł on około czterdziestu osobom.

Podobna tendencja wzrostowa obecna jest również w innych krajach. Np. Berlinie odnotowano w zeszłym roku większą liczbę ataków na gejów, lesbijki i transseksualistów niż kiedykolwiek wcześniej.

Kresy.pl / lefigaro.fr
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz