Sławomir K., gejowski aktywista i przedstawiciel Forum LGBT, który zamieszczał w sieci nagrania, na których bezcześcił flagę Polski, usłyszał zarzuty znieważenia, niszczenia, uszkadzania flagi państwowej.

O postawieniu zarzutów Sławomirowi K. poinformował we wtorek prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Nastąpiło to tego samego dnia, w którym działacz Forum LGBT usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Słupsku zarzuty publicznego znieważenia, niszczenia, uszkadzania flagi państwowej, w związku z trzykrotnym spaleniem flagi Polski oraz spalenia flagi Watykanu. Grozi mu za to kara do roku więzienia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Podczas wtorkowego przesłuchania, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył szczegółowe wyjaśnienia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

„To, co zrobił określił, jako protest przeciwko Rzeczpospolitej” – powiedział prokurator Nierebiński. Poinformował też o nałożeniu na Sławomira K. środków zapobiegawczych, w postaci zakazu opuszczania miasta na dłużej niż trzy dni bez wiedzy prokuratury. Nie wolno mu też niczego publikować w internecie.

O działaniach Sławomira K. informowaliśmy już wcześniej. 6 marca pisaliśmy, że ten gejowski aktywista i przedstawiciel Forum LGBT zamieścił w sieci film, na którym deptał i próbował spalić polską flagę. Twierdził, że zrobił to, bo od 10 lat jest okłamywany przez państwo polskie i Kościół. Już wcześniej jednak dopuszczał się prowokacji. Między innymi w styczniu br. zamieścił nagranie, na którym ubrany w koszulę z koloradką „odprawia Mszę św.”. Należy zaznaczyć, że z wykształcenia jest on „teologiem duchowości”, absolwentem studiów doktoranckich na UKSW w Warszawie. Chwalił się też publicznie swoją apostazją. Uważa się za osobę głęboko wierzącą i członka Kościoła Jezusa Chrystusa, jednego ze zborów protestanckich.

Zobacz także: Profanacja Mszy Św., prawo do adopcji dla homomałżeństw. „Parada Równości” w Warszawie pod patronatem Trzaskowskiego [+FOTO]

Działacz gejowski najpewniej spalił polską flagę jeszcze co najmniej dwa razy, ostatni raz 2 maja br. Nie później niż 6 marca br. miał też spalić flagę Watykanu. Wszystkie swoje działania upubliczniał w mediach społecznościowych, otwarcie się nimi chwaląc.

Zawiadomienie do prokuratury ws. mężczyzny złożył Instytut Ordo Iuris, przy czym on sam również złożył na siebie donos. Słupska prokuratura wszczęła postępowanie w ubiegłym miesiącu.

RIRM / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz