Berliński projekt przeciwko przemocy Maneo naliczył więcej ataków na gejów, lesbijki i transseksualistów niż kiedykolwiek wcześniej. Dane opisał portal morgenpost.de.

W 2019 roku zarejestrowano 559 przypadków agresji, oznacza to znaczny wzrost w porównaniu z 2018 rokiem, kiedy odnotowano 382 przypadki. W 2019 roku większość ataków skierowana była w homoseksualistów i biseksualistów – 395 przypadków.

CZYTAJ TAKŻE: Polska najbardziej „homofobicznym” państwem w UE

Czytaj również: Agresywni kierowcy, którzy zablokowali ciężarówkę „anty-LGBT” najpewniej staną przed sądem [+WIDEO]

Według Maneo 83 razy atakowano transseksualistów, a 47 razy lesbijki lub kobiety biseksualne.

W 176 przypadkach osoby „nieheteronormatywne” spotkały się z agresją słowną, a w 153 z atakami fizycznymi (w porównaniu z 90 przypadkami w 2018 roku).

Raport został wydany w niedzielny Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii i Transfobii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Aktywista LGBT, który zbezcześcił i spalił polską flagę, usłyszał zarzuty

Pracownicy projektu zaznaczają, że dane niekoniecznie muszą oznaczać wzrost liczby ataków – być może większa ich ilość została po porstu zgłoszona.

Jak informowaliśmy, ostatnio programy oferujące terapie dla homoseksualnych dzieci i młodzieży zostały w Niemczech zabronione. Zgodnie z nowym prawem reklamowanie lub oferowanie terapii leczącej homoseksualizm wśród osób do lat 18 będzie zabronione. Osoby naruszające prawo mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 30 000 euro lub skazane na rok więzienia.

Kresy.pl / morgenpost.de
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Podejrzewam że za większością tych ataków stoją inżynierowie,lekarze imigranci,ale to będzie kolejny pretekst by lewactwo przykręciło śrubę prawicy(oczywiście nazywanej skrajną).Nie radza lub nie chca sobie radzić z lewackimi bandami które robią co chcą ale na prawicowców …..