Programy oferujące terapie dla homoseksualnych dzieci i młodzieży zostały w Niemczech zakazane – przekazał w czwartek portal Deutsche Welle. Za złamanie zakazu może grozić rok pozbawienia wolności.

Jak przekazuje w czwartek portal DW, leczenie w Niemczech homoseksualizmu u dzieci i młodzieży do lat 18 zostało całkowicie zabronione. Osoby, które złamią zakaz będą musiały liczyć się z karą roku pozbawienia wolności.

„Homoseksualizm nie jest chorobą, z tego powodu samo użycie słowa terapia jest błędne” – informowała niemiecka minister zdrowia Jens Spahn, która sama jest homoseksualistką.

Zobacz też: Niemcy: „Zieloni” znów wyrażają poparcie dla działań lewicowych bojówkarzy z Antify

Zgodnie z nowym prawem reklamowanie lub oferowanie terapii leczącej homoseksualizm wśród osób do lat 18 będzie zabronione. Osoby naruszające prawo mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 30 000 euro lub skazane na rok więzienia.

Rodzice i opiekunowie, którzy będą nakłaniać swoje dzieci do poddania się programom, mogą zostać oskarżeni o naruszenie obowiązku opieki. Praktyki te zostały skrytykowane przez rząd jako „zostawiające ślad na psychice”.

Zobacz też: Niemcy: lewica nie chce u siebie amerykańskich bomb atomowych, w dyskusji pojawia się wątek Polski

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prawo poparła partia kanclerz Angeli Merkeil, podobnie postąpili socjaldemokraci z SDP. Koalicja została także poparta przez gospodarczych liberałów z FDP.

Alternatywa dla Niemiec, określana w niemieckich mediach jako skrajnie prawicowa, poza jednym głosem sprzeciwu w większości wstrzymała się od głosu. Niemiecka skrajna lewica również wstrzymała się od głosu. Lewica i Zieloni argumentowały, że nowe prawo jest niewystarczające i nie chroni osób o innych orientacjach seksualnych.

Zobacz też: Niemcy: rekordowy spadek produkcji

Kresy.pl/DW.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz